Blog

99’lu İnci Tesbih Modelleri

99’lu İnci Tesbih Modelleri

99’lu tesbihler, genellikle namaz tesbihi olarak kullanılan ve her namazın ardından okunması gereken tesbihlerin çekilmesine yardımcı olan bir tesbih çeşitlerinden biridir. Günümüzde pek çok farklı malzemeden üretilen bu tesbihlerden biri de 99’lu inci tesbih modelleridir. Bu modeller çoğunlukla gerçek inciden imal edilseler de, bazen imitasyon olan inci görünümündeki boncuklarda da elde edilebilmektedir.

99’lu İnci Tesbih Modelleri Çok Tercih Ediliyor!

99lu inci tesbih modelleri99’lu inci tesbih modelleri, oldukça rağbet gören tesbih çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem görselliğinin oldukça şık olması, hem de çoğu zaman çeşitli aksesuarlarla süslenmiş olması bu tesbih modelini cazip kılarken, sahip olduğu özellikler de tesbih sevdalılarının dikkatini çekmektedir.

99’lu inci tesbihler birbirinden farklı ve özel niteliklere sahiptir. Öncelikle inci taşının sahip olduğu en önemli özelliği, bir deniz canlısı olan kabuklu istiridye ve midyeden doğmuş olmasıdır. Kabuklu istiridyelerin içerisinde giren kum tanelerinin zaman içerisinde istiridyenin de salgılamış olduğu sıvı sayesinde bu denli değerli bir taşa dönüşmesi ile ortaya çıkan inci, bir mucize eseri olduğundan oldukça değerli ve kıymetlidir. Dolayısıyla çeşitli mücevherlerde, teşbihlerde ve bu gibi önemli yerlerde kullanılmaktadır.

Öte yandan insan sağlığına da faydalı olduğu bilinen 99’lu gerçek inci tesbih modelleri, insanın vücuduna giren kalsiyumun doğru ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Ayrıca kronik baş ağrılarına, migrene ve kemik ağrılarına da iyi geldiği ifade edilmektedir.

Yakınınıza 99’lu İnci Tesbih Hediye Edebilirsiniz!

Hedisam bünyesinde de bulunan birbirinden şık 99’lu inci tesbih modelleri, çoğu zaman hac ya da umre ziyaretini gerçekleştiren hacıların misafirlerine almış olduğu hediyelikler arasında yer almaktadır. Bunun ile beraber mevlüt hediyelikleri olarak da oldukça şık bir tercih olan bu modeller, her zevke hitap etmesi ve fiyat bakımından da uygun olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Bu gibi özel programların yanı sıra bireysel olarak da sevdiğiniz, değer verdiğiniz insanlara verilebilecek en ideal hediyelik tesbih modeli olarak değerlendirilen 99’lu inci tesbihler, müşterilerin talebine göre ülkenin her bir noktasına hediye paketi olarak gönderilebilmektedir. Ayrıca 99’lu inci tesbihlerin yerine farklı bir hediye tesbih modeli de tercih edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir