Blog

Asansörlü Rahle Alırken Dikkat Etmeniz 3 Şey!

Asansorlu rahle alirken dikkat etmeniz 3 sey

Rahle, oldukça gerekli olan cami malzemelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kur’anı Kerim’e hürmeten kullanılması gereken, alçakta kalmasının önüne geçen ve okuma kolaylığı sağlayan rahleler, günümüzde pek çok farklı modelde, farklı malzemelerle üretilebilmektedir. En kullanışlı olan rahleler ise ceviz, meşe, ıhlamur ve abanoz gibi ağaçların oyulması ile elde edilen rahle çeşitleridir. Üstelik ustalıklar yapılan ve oldukça muhteşem oyma modellere sahip olan bu rahleler, her camide bulunmalıdır.

Camilerde yer alması gereken önemli ihtiyaçlardan biri de asansörlü rahlelerdir. Özellikle imam, hatip ve hutbe okuyan kişiler için önemli bir ihtiyaç olan asansörlü rahle, bu gibi görevlilere kolay kullanım imkanı sağlamaktadır.

Asansörlü Rahle Alırken Dikkat Etmeniz 3 Şey!

asansorlu rahle alirken dikkat etmeniz 3 sey 1Cami malzemeleri arasında önemli bir yere sahip olan asansörlü rahle, her camide bulunması gereklidir. Günümüzde dini ve cami malzemeleri satan pek çok mağazada bulabilmek mümkün olurken, bu rahlelerin satın alımı esnasında bazı konulara dikkat etmek gerekir. Örneğin; kaliteli ağaçlardan birinin işlenmesi ile elde edilmesi, asansör aparatının çalıştığından emin olunması ve özellikleridir.

  • Kaliteli Ağaç Malzemeden Yapılmış Olması Gerekir

Rahle modelleri arasında büyük ilgi gören asansörlü rahleler, genellikle camilerde, mescitlerde ve sohbet anlatılan yerlerde kullanılmaktadır. Asansörlü rahle alırken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de kaliteli malzemeden elde edilmiş olmasıdır. Bu tarz rahlelerde genellikle sağlam bir yapıya sahip olması sebebiyle ıhlamur, ceviz, meşe ve abanoz gibi ağaçların tercih edilmektedir. Bu sayede uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlanabilmektedir.

  • Asansör Aparatının Çalışıyor Olmasından Emin Olunmalıdır

Asansörlü rahlelerde dikkat edilmesi gereken başka bir konu ise aparatının çalışıyor olduğundan emin olunmasıdır. Rahlenin ayarlanabiliyor olduğunu test etmek ve doğru çalıştığını görmek önemlidir.

  • Asansörlü Rahle Özellikleri de Önemlidir

Asansörlü bir rahle alırken tüm fonksiyonlarının doğru çalıştığından emin olunması kadar önemli olan başka bir faktör de özellikleridir. Yani iyi bir işçiliğe sahip olması ve hoş bir tasarım ile üretilmiş olması da gereklidir.

 (Ayarlanabilir) Asansörlü Rahle Modellerimizi Gördünüz mü?

Ayarlanabilir rahle olarak da bilinen asansörlü rahleler, Hedisam tarafından oldukça uygun fiyatlar il alıcılarına sunulmaktadır. Üstelik ülkenin her köşesine gönderim imkanı sağlanan bu rahleler, kolaylıkla camiler için sipariş edilebilmektedir.

Sizlerde ister eviniz, ister camileriniz için böyle bir rahleye sahip olmak isterseniz sitemizi ziyaret edebilir ve rahle fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir