Blog

Ateş Kehribar Tesbihin Bakımı Nasıl Yapılır?

Ates kehribar tesbihin bakimi nasil yapilir

Ateş kehribar tesbihler, kehribar tesbih çeşitleri arasında en çok tercih edilen tesbihlerdendir. Oldukça kıymetli tesbihler arasında yer alan ateş kehribar tesbihler, günümüzde pek çok erkek tarafından özel bir aksesuar olarak kullanılmaktadır. Kırmızı, bordo ve kahverengi gibi pek çok renk alternatifine sahip olması ve özellikle de renk değiştirebiliyor olması, bu tesbihi özel kılan nedenlerden bazıları olarak gösterilebilmektedir.

Ateş Kehribar Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Ateş kehribar tesbihler, bugün tercih edilebilecek en şık tesbih modellerinden biridir. Pek çok farklı özelliğe sahip olan bu tesbihler, aynı zamanda damla ya da sıkma kehribar gibi kehribar çeşitlerinden farklı bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra kendine has bir kokusunun olması, kullanıldıkça renginin değişmesi ve insan sağlığına fayda sağlayabilmesi ateş kehribar tesbih özellikleri arasında yer almaktadır.

Kehribar tesbihlerin sağlamış olduğu faydalarına bakılacak olursa; stres ve kaygıya iyi gelmesi, astım ve bronşite karşı fayda sağlaması, mideyi güçlendirmesi ve ağrılara iyi gelmesi, bu teşbihin faydalarındandır. Dolayısıyla oldukça anlamlı ve özel bir hediyelik tesbih olan bu tesbihler, pek çok insana şifa kaynağı olabilmektedir.

Ateş Kehribar Tesbihin Bakımı Nasıl Yapılır?

Ateş Kehribar Tesbihin Bakımı Nasıl YapılırAteş kehribar tesbih bakımı uzun süre kullanımı ve özelliğini kaybetmemesi açısından oldukça önemlidir. Doğru ve düzenli bir şekilde yapılması gereken bakım ve temizliği, daha çok doğal yöntemlerle olmalıdır.

Kehribar taşı bir hayli hassas ve özel bir taştır. Bu nedenle de ateş kehribar tesbih bakımı yaparken çok dikkatli olunması gereklidir. Uzun süre güneşe maruz bırakılmaması gereken bu tesbihler, yaklaşık olarak 12 saat boyunca toprak üzerinde bırakılarak negatif enerjiden arındırılması sağlanmaktadır. Öte yandan parfüm, kimyasal içerikli temizleyiciler, aşırı sıcak ve soğuktan uzak tutulması gerekirken, temizliğinde de ılık su ve sabun kullanılması yeterlidir. Bu sayede ateş kehribar tesbih modelleri daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Hedisam Bünyesinde Birbirinden Şık Ateş Kehribar Tesbih Modelleri Bulabilirsiniz!

Ateş kehribar tesbihler, Hedisam bünyesinde de bulunabilecek olan teşbihlerdendir. Oldukça şık modelleri ile dikkat çeken bu tesbihler, aynı zamanda Hedisam tarafından çok daha uygun tesbih fiyatları ile alıcılarına sunulmaktadır.

Ayrıca Hedisam bünyesinde hac, umre ve mevlüt hediyelikleri olarak da pek çok farklı tesbih modeli de bulunmaktadır. En şık hediyelikler için Hedisam’ı ziyaret edebilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir