Blog

Ayarlanabilir Rahle Kullanmanın 4 Avantajı!

Ayarlanabilir rahle kullanmanin 4 avantaji

Rahle, Müslümanların başta Kur’anı Kerim olmak üzere kutsal ve önemli kitapları üzerine koyarak okudukları bir araçtır. Kur’anı Kerime hürmet etmek amacıyla kullanılan rahleler, en önemli cami malzemeleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde birbirinden farklı pek çok rahle modelleri bulabilmek mümkündür. Ayarlanabilir rahleler de bu modellerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ve bunun gibi modellerle üretilen rahleler, her camide bulunması gereklidir. Özellikle de imam ya da hutbe okuyan kişiler için gerekli olan ayarlanabilir rahleler, kullanıcısına pek çok avantaj sağlayabilmektedir.

Ayarlanabilir Rahle Kullanmanın 4 Avantajı!

ayarlanabilir rahle kullanmanin 4 avantaji 1Cami malzemeleri arasında oldukça dikkat çeken ve gerekli olan ayarlanabilir rahle, daha çok imamların ve camide görevli olan diğer kişilerin kullanımı için tasarlanmış olan rahle çeşitlerinden biridir. Kullanıcısına pek çok fayda ve avantaj sağlayan bu rahle, kullanıcısının boyuna göre uzatılabilmek ye da kısaltılabilmekte, genellikle önemli ağaçların işlenmesi ile elde edildiğinden sağlıklı bir kullanım imkanı sunmakta ve tercihe göre ayakta ya da oturarak kullanım olanağı sunmaktadır.

  • İnsanların Boyuna Göre Ayarlanabilir Olması

Ayarlanabilir rahle avantajlarından biri de insanların bu rahleleri boyuna göre ayarlayabilmesidir. Kısa boylu olanlar kendilerine göre rahlenin ayarını düşürebilirken, uzun boylu olanlar ise kendi boyuna göre yükseltebilmektedir. Bu sayede kolay bir kullanım imkanı tanınmaktadır.

  • Ahşap Gibi Sağlıklı Malzemelerden Üretilmiş Olması

Ayarlanabilir rahleler genellikle ahşap ve hatta ceviz, meşe, abanoz, ıhlamur gibi sağlıklı ve sağlam ağaçların gövdelerinden elde edilmektedir. Dolayısıyla plastik türevi malzemelere kıyasla daha sağlıklı olabilmektedir.

  • Tercihe Göre Oturarak Ya da Ayakta İken Kullanılabilir Olması

Özellikle de özel programlarda gerekli olan ayarlanabilir rahleler, imamların ya da hutbe okuyan kişilerin kullanacağı esnada ayakta ya da oturur pozisyonda ayarlanabilmektedir.

  • Oyma Sanatı ile Şık Bir Tasarıma Sahip Olması

Öte yandan bu rahlelerin bir diğer avantajı da şık bir tasarıma sahip olmasıdır. Bu sayede Kur’anı Kerim ve bunun gibi kutsal kabul edilen kitaplara yakışır şekilde olabilmektedir.

Ayarlanabilir (Asansörlü) Rahle Bakımı Nasıl Yapılır?

Ayarlanabilir asansörlü rahle, ahşaptan imal edilen ve üzerine Kuran konulabilen gereçlerdir. Üretiminde estetik açıdan farklı oyma teknikleri kullanılabilmektedir. Genellikle kızıl çam ağacından üretilen bu rahlelerde hat yazısı olarak yazılmış Allah ve Muhammed yazısı bulunmaktadır. Bu ürünler uzun yıllar zarar görmeden kullanıma uygundur ve zaman içinde herhangi bakteri ve ağaç kurtuna maruz kalmaması için özel yağlar ile kaplanmaktadırlar. Ahşap rahlelerin tasarımı her ortama ve duruşa uyumlu olması için kademeli olarak eğim ayarına sahip olması optimum kullanım rahatlığı sunmaktadır. Genellikle tablaya 90 derece eğim verilebilir şekilde tasarlanmaktadırlar.

Ahşaptan imal edilen asansörlü rahlelerin bakımı oldukça kolaydır. Durduğu yerde tozlanan ahşap rahleyi nemli bir bez ile silmek sureti ile temizlemek yeterli olacaktır. Ayrıca dış yapısında rahleyi olası bir böceklenmeden koruyan özel tabaka zaman içinde aşınır ise aynı şekilde yağlama işlemi yapılabilmektedir. Özel bir bakım gerektirmez ve uzun yıllar kullanılabilmektedir.

 (Asansörlü) Ayarlanabilir Rahle Modellerimizi Gördünüz mü?

Ayarlanabilir rahleleri Hedisam bünyesinde de bulabilmek mümkündür. Üstelik birinci sınıf malzeme ve işçilikle elde edilen bu rahleler, aynı zamanda asansörlü rahle olarak da bilinmektedir.

Ayrıca Hedisam.com, ayarlanabilir rahlelerin yanı sıra diğer pek çok rahleleri ile de hizmet verebilmektedir. Oldukça uygun rahle fiyatlarına sahip olan Hedisam, ülkenin her noktasındaki müşterisine ürün temini sağlayabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir