Blog

Babalar Günü için Birbirinden Güzel Tesbih Modelleri!

Babalar gunu ıcın birbirinden guzel tesbih modelleri

İslam dini için önemli bir yere sahip olan tesbihler, genellikle ibadet ederken ya da zikir çekerken kullanılan, 99 ya da 33 taneden meydana gelen bir ibadet aracı olarak tanımlanmaktadır. Tarihte oldukça eski çağlardan bu yanan kullanılagelen tesbihler ilk olarak Peygamber Efendimiz zamanında kullanılmış ve bugüne kadar ulaşmıştır. Günümüzde ise onlarca farklı tesbih çeşitleri bulabilmek mümkündür.

Tesbih Çeşitleri Nelerdir?

Tesbih çeşitleri oldukça farklı yelpazesi ile karşımıza çıkabilmektedir. Genellikle namaz tesbihleri, günlük kullanıma uygun tesbihler, koleksiyonluk tesbihler ve hatta zikirmatikler olarak sınıflandırılan tesbihler, aynı zamanda onlarca farklı modele de sahip olabilmektedir.

Tesbihler aynı zamanda üretildikleri materyale göre de sınıflandırılabilmektedir. Gümüş tesbihler, kuka tesbihler, doğal taş tesbihler, plastik tesbihler, ağaç tesbihler, kehribar tesbihler, bugün en sık karşılaştığımız tesbih çeşitleri arasında yer almaktadır.

Babalar Günü için Birbirinden Güzel Tesbih Modelleri!

Babalar Günü için Birbirinden Güzel Tesbih ModelleriBaşla günlük kullanıma uygun 33’lü tesbihler olmak üzere pek çok tesbih modelleri erkekler için özel bir yere sahiptir. Saat ya da yüzük gibi bir tür aksesuar olarak da kullanılabilen tesbihler, özellikle de babalar gününde çocukları tarafından verilen şık bir hediyelik olabilmektedir.

Babalar günü için tercih edilebilecek olan şık hediyelik tesbih çeşitlilik gösterebilmektedir. Örneğin; kehribar tesbihler hemen hemen her erkeğin beğenisini kazanan, üstelik bedensel olarak rahatlama ve fayda sağlayan tesbih modelleri arasında yer almaktadır. Öte yandan mercan, turkuaz gibi doğal taşlardan elde edilen tesbihler ya da kuka ağacının meyvesinden elde edilen kuka tesbihler de hem oldukça şık, doğal ve faydalı tesbih modelleri olarak tercih edilebilmektedir.

En Şık Hediyelik Tesbihleri Hedisam’da Bulabilirsiniz!

Dini hediyelik eşyalar ile hizmet veren Hedisam, bünyesinde yüzlerce tesbih modeline yer vermektedir. Gerek babalar gününde verilebilecek, gerekse hac, umre ve mevlüt hediyelikleri olarak satın alınabilecek yüzlerce farklı modeldeki namaz tesbihleri ve günlük tesbihleri Hedisam’da bulabilmek mümkündür.

Hedisam’da bulunabilecek tesbih modellerine örnek göstermek gerekirse; işlemeli deve kemiği tesbihler, koç ve buffalo boynuzu tesbihler, orijinal damla kehribar tesbihler, abanoz işlemeli tesbihler ve kuka tesbihler, en özel modeller arasında yer almaktadır. Sizlerde Hedisam’ın en özel tesbihlerini görebilmek ve tesbih fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için ilgili kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir