Blog

3 Yöntemle Kristal Zemzem Takımlarının Temizliği Çok Kolay!

Z

Zemzem takımları, genellikle hac ve umre gibi kutsal vazifelerini yerine getirmiş olan hacıların ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Bir tür su ya da bardak takımı olarak ifade edilen zemzem takımları, normal su bardaklarından farklı olarak daha küçük ebatlara sahiptir. Üstelik bu takımlar günümüzde pek çok farklı malzemeden elde edilirken, en çok tercih edilen takımlardan biri ise kristal zemzem takımlarıdır.

Kristal zemzem takımları, camın özel işçilikle işlenmesi sayesinde elde edilmektedir. Cam kesme tarzında bir görünüme sahip olan bu modelin temizlik ve bakımı da oldukça kolaydır.

Kristal Zemzem Takımlarının Temizliği 3 Yöntemle Daha Kolay!

3 yontemle kristal zemzem takimlarinin temizligi cok kolay 1Kristal zemzem takımlarının temizliği sanıldığı kadar da güç değildir. Bulaşık makinesinde ya da elde dahi kolaylıkla yıkanabilen bu takımların parlatılabilmesi için de bazı basit yöntemler yeterli olacaktır. Örneğin; sirkeli suya yatırmak, sirkeli bezle silmek, su, limon ve tuz karışımı kullanmak, limonu tuzlayarak bardaklara uygulamak ve bu gibi pek çok yöntem, kristal zemzem takımlarını temizleme konusunda oldukça etkilidir.

  • Sirkeli Suda Bekletmek

Sirke, temizliğin her alanında oldukça etkili olan bir üründür. Matlaşan ve parlamayan kristal zemzem takımları için de oldukça ideal bir yöntem olan sirkeli su, bu takımların daha parlak bir görünüm elde etmesine yardımcı olacaktır.

  • Tuzlu Limon ile Ovalamak

Bir limonun yarısını kesip iç kısmını bolca tuza bularak kristal takımları ovalayabilmek mümkündür. Bu sayede daha temiz ve parlak görünmesi sağlanacaktır.

  • Bulaşık Makinesinde Yıkamak

Kristal zemzem takımlarının temizleme yöntemleri arasında en kolay olanı bulaşık makinesinde yıkanmasıdır. Bunun için yalnızca makinenin parlatıcı ayarının ve seviyesinin doğru olduğundan emin olunması yeterli olacaktır.

Kristal Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Hedisam.com, Müslümanların her türlü dini eşya ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla hizmet veren bir kuruluştur. Bu doğrultuda birbirinden şık kristal zemzem takımı modellerine sahip olan Hedisam.com, bu ürünlerini en uygun fiyatlar ile alıcılarına sunmaktadır. Üstelik ülkenin her bir köşesine gönderim yapabilirken, müşterilerin tercihine göre hediye paketi olarak da gönderebilmektedir.

En güzel kristal zemzem takımlarını görebilmek ve fiyat bilgisi edinebilmek için Hedisam.com’u ziyaret edebilir, dilediğiniz modeli kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Cam Bardaklı Zemzem Takımı

78,86 70,00
Cam Bardaklı Zemzem Takımı Ürün Açıklaması İçerik: 1 Adet Tepsi 1 Adet Cam Sürahi 6 Adet Cam Bardak Kullanım: Temizliğini

Cam Setli Zemzem Takımı

88,99 57,50
Cam Setli Zemzem Takımı Ürün Açıklaması Zemzem Takımı İçerik: 1 Adet Tepsi 1 Adet Cam Hurma Tası 1 Adet Cam
-5%
2Q==
Altın
Kırmızı
Siyah
Kapat

Taşlı Zemzem Takımı

334,15 317,35
Taşlı Zemzem Takımı Zemzem suyu islam kültüründe önemli bir yere sahiptir. Hz. İsmail için su arayan annesi topraktan çıkan bu

Telkari Zemzem Takımı

157,75 149,35
Telkari Gümüş Zemzem Takımı Ürün gümüş kaplamadır. Kullanım talimatlarına uyulduğunda ürün paslanma, kararma yapmaz ve parlaklığı kaybolmaz. Nişan,düğün,ev hediyesi olabilecek

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir