Blog

Akik Taşı Tesbihlerin Farkı Nedir?

2Q==

Akik Taşı Tesbihlerin Farkı Nedir

Her bölgede farklı renklerde bulunan akik taşı, estetik güzelliği ve enerjisiyle herkesin ilgisini çekmekte olan kıymetli bir taştır. Doğal taş aksesuarları olarak sıklıkla kullanılan akik taşları, bu özelliği ile süs malzemesi ve tespih olarak kullanılmaktadır. Uzun yıllar dünyada ve ülkemizde süs aksesuarı ve mücevherat olarak kullanılmıştır. Sertlik derecesi 7 olan ve kimyasal yapısı SiO2 olarak adlandırılan akik taşı, 2.57-2,64 özgül ağırlığa sahiptir. Bulunduğu yörenin özelliğine göre farklı renk ve tonlarda olabilmektedir. Kırmızı rengi ile tanınan taş, aynı zamanda yeşil, siyah ve mavi renklerde de doğadan çıkarılır.

Akik Taşı Tespihlerin Diğer Tespihlerden Farkı

akik tasi tesbihlerin farki nedir 1Daha çok aksesuar olarak ve dini vecibelerde kullanılan akik tespihler, diğer tespihlerde olmayan fiziksel şifa enerjisi yarar. Görünümü ve parlaklığıyla dikkat çeker. Kontrasyona yardımcı olur, alı yeteneklerini geliştirir, zihinsel işlevleri artırır. Akik tespih kullananlar tespihlerinin kullandıkça parladığını, kullanım süresince vücudunda bir rahatlama hissettiklerini söylerler.

Farklı malzemelerden üretilen diğer tespihlere göre dayanıklı ve sağlamdır. Düşme ve çarpma gibi durumlarda kolay dağılmaz ve kırılmaz. Sürekli elinde taşıyanlarda cilt bozukluklarına ve kaşıntıya iyi gelen bir özelliğe sahiptir. Akik taşını veya tespihini karnının üzerine koyanlarda sindirim sisteminin uyarıldığı, mide ve bağırsaklarının daha iyi çalıştığı görülmektedir.

Uyum ve Olgunluğu Artırır

Akik tespih kullananlar, sosyal çevrelerinde kendilerini daha uyumlu hissederler. Koruyucu bir iksir gibi kişinin güvenini artırır. Işığı yansıtması ve parlaması iç huzuru tetikler, kristal yapısı olumlu bir manevi rahatlama sağlamaya yardımcı olur. Eskiden hamile olan ve emziren anneler çocuklarının ve kendilerinin nazardan koruduğuna inanarak sürekli boyunlarında akik kolyeler taşırlardı. Şimdilerde daha çok erkekler tarafından kullanılan bir aksesuar olmakla beraber, tespih koleksiyonerlerin biriktirdiği ürün haline gelmiştir.

Aşırı sinirli anlarda sakinleştirici özelliği ile arzuları ve öfkeyi durdurur. Yalnızken çekilen veya elde tutulan tespih uzun düşüncelere eşlik eder. Özellikle tespih sevenlerin ilgisini kullanan kişinin üzerine çeker, sosyal çevrenin artmasına ve yeni arkadaşlıklar edinilmesine vesile olur. Yolculuk esnasında koruyucu bir özelliği bulunur. Birçok kişi akik tespihini yanına almadan dışarı çıkmaz, değişik renklerdeki diğer tespihlerini dönüşümlü olarak kullanır.

Akik Taşı Tesbih

38,05 30,00
Şık Bir 33lü Model Olarak Akik Taşı Tesbih 33lü tesbihler, Müslümanların günlük ibadetlerini yerin getirme konusunda yardımcı olan, 33 adet

Akik Tesbih

308,95
En Özel Tesbih Modellerinden Akik Tesbih Akik Tesbih, doğada kendilinden ortaya çıkan ve insan sağlığına çeşitli alanlarda fayda sağlayan akik

Fırınlı Polyester Tesbih

82,15 73,75
Her Zevke Uygun Sadelikte Fırınlı Polyester Tesbih 33lü tesbihler, Müslümanların günlük vazifelerini yerine getirmek amacıyla kullanmış oldukları, 33 adet tesbih

Hematit Tesbih

6,55
Her Zevke Uygun Hematit Tesbih 33lü tesbihler, adından da anlaşılacağı üzere toplamda 33 adet boncuğun bir ipe dizilmesiyle elde edilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir