Blog

Ateş Kehribar Tesbih Renk Değiştirir mi?

2Q==

Tesbihler, günümüzde pek çok insan tarafından aksesuar olarak kullanılmaktadır. Özellikle de özel materyallerden elde edilen tesbih modelleri büyük rağbet görürken, günümüzde en çok ilgi çeken tesbihler ise kehribar tesbihlerdir. Başta sıkma ve ateş kehribar tesbih olmak üzere tüm kehribar tesbihler doğada nadiren bulunduğundan önemli bir yere sahiptir.

Kehribarın oluşumuna bakılacak olursa; daha çok çam ağaçları tarafından doğal olarak salgılanan ve zaman içerisinde sertleşip fosilleşerek kehribar halini almaktadır. Günümüzde tesbih yapımında kehribar çeşitleri kullanılırken, ateş kehribar da bu teşbihlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Önemli bir hediyelik tesbih olabilme niteliğine sahip olan ateş kehribar tesbih, farklı renk alternatiflerine sahip olması ile de bilinmektedir.

Renk Değiştirir mi?

Günümüzde pek çok erkek tarafından ilgi odağı haline gelen ateş kehribar tesbih hakkında merak edilen pek çok konu bulunmaktadır. Bunlardan biri de “Ateş Kehribar Tesbih Renk Değiştirir mi?” sorusunun yanıtıdır.

Ateş kehribar tesbihlerin en önemli özelliklerinden biri de renk değiştirebiliyor olmasıdır. Genellikle bu özelliği sebebiyle tercih edilen ateş kehribar tesbih, kullanıldığında belli bir zaman sonra ısıya maruz kalması ile renk değiştirebilmektedir. Ayrıca güneşe maruz kalan ateş kehribar tesbih de renk değiştirebilmektedir.

Ateş Kehribar Tesbih Kokar mı?

Ateş Kehribar Tesbih Renk Değiştirir miTesbih çeşitleri arasında önemli bir yere sahip olan ateş kehribar tesbihlerle alakalı merak edilen bir diğer konu ise bu tesbihlerin kokup kokmadığıdır. Kehribar doğada kendiliğinden ortaya çıkması ve özellikle de çam ağaçlarının reçinesi olması nedeni ile çam kokusuna benzeyen kendine has bir kokusu bulunmaktadır. Özellikle de gerçek bir kehribar olup olmadığını anlayabilmek için yapılan testlerde teşbihin belli bir yeri ısıtıldığında bu koku ortaya çıkabilmektedir.

Ateş Kehribar Tesbihler Hedisam’da!

Hedisam.com, Müslümanlara dini ve hediyelik ürünler ile hizmet veren bir e-ticaret sitesidir. Piyasaya kıyasla oldukça uygun fiyatlara sahip olması ile dikkat çeken Hedisam, bünyesinde birbirinden şık tesbihler ve ateş kehribar tesbihler barındırmaktadır. Bu modeller arasında hac, umre ve mevlüt hediyelikleri bulabilmek de mümkün olurken, bu ürünleri toplu olarak satın alabilmek de mümkündür.

Sizlerde en güzel hediyelik tesbihler ve ateş kehribar tesbihler için Hedisam’ı ziyaret edebilirsiniz.

Ateş Sıkma Kehribar

195,55 175,60
Tesbih Tutkunları İçin Ateş Sıkma Kehribar Sıkma kehribar tesbihler, günümüzde bir tür çam ağacının gövdesinde ortaya çıkan ve kehribar olarak

Ateş Sıkma Kehribar Çift Renk Kırmızı

245,95 195,55
Renk Değiştirebilen Ateş Sıkma Kehribar Çift Renk Kırmızı Sıkma kehribar tesbihler, toz kehribarın sıkıştırılmasıyla elde edilmektedir. Tesbih tutkunları açısından oldukça

Ateş Sıkma Kehribar Gümüş Kazaz Püskül

623,95 560,95
En Şık Modellerden Ateş Sıkma Kehribar Gümüş Kazaz Püskül Sıkma kehribar tesbihler, adından da anlaşılacağı üzere toz kehribarların preslenmesi, yani

Ateş Sıkma Kehribar Sarı

245,95 195,55
İdeal Hediyeliklerden Ateş Sıkma Kehribar Sarı Tesbih Modeli Sıkma kehribar tesbihler, toz kehribarın sıkıştırılması, yani preslenmesi yöntemi ile elde edilen

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir