Blog

Ateş Kehribar Tesbihin Bakımı Nasıl Yapılır?

2Q==

Ateş kehribar tesbihler, kehribar tesbih çeşitleri arasında en çok tercih edilen tesbihlerdendir. Oldukça kıymetli tesbihler arasında yer alan ateş kehribar tesbihler, günümüzde pek çok erkek tarafından özel bir aksesuar olarak kullanılmaktadır. Kırmızı, bordo ve kahverengi gibi pek çok renk alternatifine sahip olması ve özellikle de renk değiştirebiliyor olması, bu tesbihi özel kılan nedenlerden bazıları olarak gösterilebilmektedir.

Ateş Kehribar Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Ateş kehribar tesbihler, bugün tercih edilebilecek en şık tesbih modellerinden biridir. Pek çok farklı özelliğe sahip olan bu tesbihler, aynı zamanda damla ya da sıkma kehribar gibi kehribar çeşitlerinden farklı bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra kendine has bir kokusunun olması, kullanıldıkça renginin değişmesi ve insan sağlığına fayda sağlayabilmesi ateş kehribar tesbih özellikleri arasında yer almaktadır.

Kehribar tesbihlerin sağlamış olduğu faydalarına bakılacak olursa; stres ve kaygıya iyi gelmesi, astım ve bronşite karşı fayda sağlaması, mideyi güçlendirmesi ve ağrılara iyi gelmesi, bu teşbihin faydalarındandır. Dolayısıyla oldukça anlamlı ve özel bir hediyelik tesbih olan bu tesbihler, pek çok insana şifa kaynağı olabilmektedir.

Ateş Kehribar Tesbihin Bakımı Nasıl Yapılır?

Ateş Kehribar Tesbihin Bakımı Nasıl YapılırAteş kehribar tesbih bakımı uzun süre kullanımı ve özelliğini kaybetmemesi açısından oldukça önemlidir. Doğru ve düzenli bir şekilde yapılması gereken bakım ve temizliği, daha çok doğal yöntemlerle olmalıdır.

Kehribar taşı bir hayli hassas ve özel bir taştır. Bu nedenle de ateş kehribar tesbih bakımı yaparken çok dikkatli olunması gereklidir. Uzun süre güneşe maruz bırakılmaması gereken bu tesbihler, yaklaşık olarak 12 saat boyunca toprak üzerinde bırakılarak negatif enerjiden arındırılması sağlanmaktadır. Öte yandan parfüm, kimyasal içerikli temizleyiciler, aşırı sıcak ve soğuktan uzak tutulması gerekirken, temizliğinde de ılık su ve sabun kullanılması yeterlidir. Bu sayede ateş kehribar tesbih modelleri daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Hedisam Bünyesinde Birbirinden Şık Ateş Kehribar Tesbih Modelleri Bulabilirsiniz!

Ateş kehribar tesbihler, Hedisam bünyesinde de bulunabilecek olan teşbihlerdendir. Oldukça şık modelleri ile dikkat çeken bu tesbihler, aynı zamanda Hedisam tarafından çok daha uygun tesbih fiyatları ile alıcılarına sunulmaktadır.

Ayrıca Hedisam bünyesinde hac, umre ve mevlüt hediyelikleri olarak da pek çok farklı tesbih modeli de bulunmaktadır. En şık hediyelikler için Hedisam’ı ziyaret edebilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Ateş Sıkma Kehribar

245,95 220,75
En Uygun Ateş Sıkma Kehribar Tesbih Sıkma kehribar tesbihler, günümüzde genellikle bazı çam ağaçlarının gövdelerinden çıkarılan bir reçinenin çeşitli işlemlerden

Ateş Sıkma Kehribar

195,55 175,60
Tesbih Tutkunları İçin Ateş Sıkma Kehribar Sıkma kehribar tesbihler, günümüzde bir tür çam ağacının gövdesinde ortaya çıkan ve kehribar olarak

Ateş Sıkma Kehribar Çift Renk Kırmızı

245,95 195,55
Renk Değiştirebilen Ateş Sıkma Kehribar Çift Renk Kırmızı Sıkma kehribar tesbihler, toz kehribarın sıkıştırılmasıyla elde edilmektedir. Tesbih tutkunları açısından oldukça

Ateş Sıkma Kehribar Sarı

245,95 195,55
İdeal Hediyeliklerden Ateş Sıkma Kehribar Sarı Tesbih Modeli Sıkma kehribar tesbihler, toz kehribarın sıkıştırılması, yani preslenmesi yöntemi ile elde edilen

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir