Blog

Bakır Zemzem Takımları Nasıl Parlatılır?

Z

Zemzem suyu, İslam dininde önemli bir yere sahip olan, hikayesi oldukça eski çağlara dayanan ve kaynağı hala bulunamamış olan bu su, Mekke’ye giden hacılar tarafından, kendisini ziyaret eden yakınların ikram edilmektedir. Bu denli önemli ve hürmet gerektiren bir su olduğundan sıradan bardaklardan ziyade özel zemzem takımları ile ikram edilebilmektedir.

Günümüzde zemzem takımları oldukça fazla tür ve model alternatifine sahip olurken, bakır zemzem takımı da bu modeller arasında yer almaktadır. Oldukça şık bir görünüme sahip olsa da, bakır zemzem takımı bakımı dikkat ve özen gerektiren bir iştir.

Bakır Zemzem Takımları Nasıl Parlatılır?

bakir zemzem takimlari nasil parlatilirBakır zemzem takımları, belirli periyotlarda bakım ve temizlik gerektirebilmektedir. Durdukça ya da kullanıldıkça rengi solan, matlaşan ya da kararan bu takımlar için çeşitli zemzem takımı temizleme yöntemleri bulunmaktadır. Örneğin; sirkeli su, sofra tuzu, limon ve ketçap gibi malzemeler, bakır takımların parlatılması konusunda oldukça etkilidir.

Bakır zemzem takımı parlatırken uygulanabilecek metodlardan birine örnek göstermek gerekirse; nemli bir bez ve sirke yardımı ile parlak bir bakı zemzem takımı elde edebilmek mümkündür. Öncelikle takım baştan ağıya nemli bezle silinirken, ardından da aynı işlem sirkeli bez ile gerçekleştirilmelidir. Sirkenin içine bandırılan bez ile silinen bakır zemzem takımı, ilk günkü parlaklığına kavuşacaktır.

Zemzem Takımını Parlatırken Bunlara Dikkat!

Zemzem takımı parlatırken dikkatli olunabilecek tek nokta ağır kimyasallar kullanmaktan kaçınmaktır. Ayrıca yumuşak bez ve sünger kullanımına özen gösterilmesi, telli ya da sert yüzeye sahip olan yardımcı temizlik ürünlerinden uzak durulması da gereklidir. Aksi takdirde bakır zemzem takımını temizlerken, kılcal çiziklerin oluşumu da kaçınılmaz olacaktır.

Bakır Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Bakır zemzem takımları, Hedisam.com üzerinden temin edilebilecek olan modellerdendir. Birbirinden şık ve gösterişli zemzem takımı modellerine sahip olan Hedisam, müşterilerinin zevklerine hitap edebilmek ve zemzem suyuna gerekli hürmeti gösterebilmek üzere oldukça kaliteli takımları alıcılarına sunmaktadır.

Hedisam’ın bakır zemzem takımı modellerinde taş süslemeli olan modellerden sade modellere kadar pek çok tasarımı bulabilmek mümkündür. Sizlerde en güzel zemzem takımlarını görebilmek ve dilediğiniz takımı sipariş edebilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ayaklıklı İşlemeli Lüks Zemzem Takımı

400,00
Ayaklıklı İşlemeli Lüks Zemzem Takımı Lüks Zemzem Takımı İçerik: 1 Adet Tepsi 1 Adet İbrik 6 Adet Bardak Kullanım: Temizliğini

İşlemeli Lüks Zemzem Takımı

300,35 271,27
İşlemeli Lüks Zemzem Takımı Lüks Zemzem Takımı Ürün Açıklaması 1 Adet Tepsi 1 Adet İbrik 6 Adet Bardak Kullanım: Temizliğini

Koyu Renkli Lüks Zemzem Takımı

373,28 337,25
Koyu Renkli Lüks Zemzem Takımı Lüks Zemzem Takımı İçerik: 1 Adet Tepsi 1 Adet İbrik 6 Adet Bardak Kullanım: Temizliğini

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir