Blog

Cam Bardaklı Zemzem Takımları ile Evinize Şıklık Katın!

Z

Zemzem takımları, hac ve umre gibi kutsal vazifelerini yerine getirmek üzere Mekke ve Medine’ye giden, dönerken de yakınlarına, akrabalarına zemzem suyu getiren hacıların kullanmış olduğu bir tür su takımıdır. Zemzem suyunun Müslümanlar ve İslam dini indinde oldukça önemli bir yere sahip olması, Hz. İsmail’e bahşedilen bir su olması ve yeryüzünün en hayırlı suyu olarak kabul edilmesi nedeniyle hürmet gerektiren bir sudur. Dolayısıyla cam bardaklı zemzem takımları, gümüş zemzem takımları, işlemeli takımlar, taşlı takımlar ve hatta porselen zemzem takımları, zemzem suyunun ikramında kullanılan bardak takımları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zemzem Takımları Nedir?

Başta hac ve umre ziyaretini gerçekleştiren hacılar olmak üzere Müslümanların kendisini ziyarete gelen yakınlarına zemzem suyu ikram ederken kullanmış oldukları bardak takımı zemzem takımı adı verilmektedir. Bu takımlarda genellikle zemzem suyuna hürmeten kullanılırken, günümüzde onlarca farklı modeli bulunabilmektedir. Cam bardaklı zemzem takımları, gümüş işlemeli zemzem takımları, altın renginde zemzem takımları, taş süslemeli takımlar ve porselen bardaklı zemzem takımları, zemzem suyunun ikramında kullanılan modellerden yalnızca bazılarıdır.

Cam Bardaklı Zemzem Takımları ile Evinize Şıklık Katın!

cam bardakli zemzem takimlari ile evinize siklik katin1Cam bardaklı zemzem takımı modelleri, günümüzde en çok tercih edilen zemzem takımları arasında yer almaktadır. Özellikle de sağlık açısından faydalı oluşu ve şık bir görünüme sahip olması gibi nedenlerden dolayı tercih edilen cam bardaklı zemzem takımları, her evde şık bir görüntü sağlayabilmektedir. Örneğin; gümüşlükte sergilenen bu takımlar bulunduğu yer de hoş bir görünüm oluştururken, aynı zamanda gelen misafirlere zemzem suyu ikramında da yine şık bir görünüm sağlayabilmektedir.

En Güzel Cam Bardaklı Zemzem Takımı Modelleri Hedisam.com’da!

Pek çok ürün hizmetinin yanı sıra zemzem takımı modelleri ile de hizmet veren Hedisam.com, en uygun cam bardaklı zemzem takımı fiyatları ve modelleri ile de hizmet sağlayabilmektedir. Birbirinden şık ve farklı modellerde cam bardaklı zemzem takımları bulabilmek mümkün olurken, her birinin bir adet gümüş tepsisi de bulunmaktadır. Ayrıca bazı takımların içeriğinde hurma kasesi de yer almaktadır.

Sizlerde evlerinize şık bir hava katmak ve misafirlerinize hoş ikramlarda bulunmak istiyorsanız, en güzel cam bardaklı zemzem takımı modellerini incelemek üzere sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Üstelik bu sayede cam bardaklı zemzem takımı fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Cam Bardaklı Zemzem Takımı

78,86 70,00
Cam Bardaklı Zemzem Takımı Ürün Açıklaması İçerik: 1 Adet Tepsi 1 Adet Cam Sürahi 6 Adet Cam Bardak Kullanım: Temizliğini

Cam Setli Zemzem Takımı

88,99 57,50
Cam Setli Zemzem Takımı Ürün Açıklaması Zemzem Takımı İçerik: 1 Adet Tepsi 1 Adet Cam Hurma Tası 1 Adet Cam

Gümüş Zemzem Takımı

612,40 581,95
Zemzem Ağacı 1.Sınıf Metal İşçilikli Zemzem Takımı En x Boy x Yükseklik : 27,00 x 31,00 x 37,00 cm Dekorasyon

Tuğralı Cam Sürahili Zemzem Takımı

86,16 77,48
Tuğralı Cam Sürahili Zemzem Takımı İçerik: 1 Adet Cam Hurma Tası 1 Adet Cam Sürahi 6 Adet Cam Bardak Kullanım:

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir