Blog

Dekorasyon Saat Modelleri!

2Q==

Zamana Dekordan Bakmak: Dekoratif Saatler

Vakit akıp gidiyor, geçiyor zaman fark etmeden. Takvimlerden anlıyoruz geçen zamanı, saatlere yüz çevirip bakmadan. Zamanın önemi büyükken nasıl da fark ettirmiyor kendisini. Özellikle de bir yerlere yetişeceksek bakıp duruyoruz saate. Evde ise TV programı başlama saati için veya yemeklerin yeteri sürede pişip pişmediğini kontrol etmek için. Peki ya saatleri sadece bunlar için mi kullanıyoruz? Saatin en temel işlevi zamanı belirtmesidir, ancak diğer taraftan da bulunduğu ortama uyum ve ahenk sağlar. Örneğin bir kulede ise veya dışarıda ise saat, daha büyük ve daha resmi bir saat dekoru tercih edilir. Ama konu ev ve işyeri olunca, bu durum daha da hassaslaşmaktadır. Bundan dolayı bu yazıda dekoratif saat modelleri üzerinde durulacaktır. Dekoratif saatler dekorasyon açısından oldukça önemlidir.

Evin Şekline Göre Saat Nasıl Seçilir?

dekorasyon saat modelleri 1

Evlerdeki eşyalar ile uyumlu olduğunda odaya ahenk katan bir nesnedir saat. Zamanı göstermenin yanında dekoratif amaçlı da kullanılmaktadır. Dekoratif saatler dışardan alınabileceği gibi malzemelerin temin edilmesiyle birlikte hayal gücüne göre kendiniz de yapabilirsiniz. Öncelikli olarak bu saat hangi odaya ve odanın neresine konulacak ona bakmak gerekir. Saati koyacağımız odada duvara mı asılacak, konsol üzerinde mi duracak yoksa rafta mı bulunacağına karar verdikten sonra artık nasıl bir saat yapacağımıza geçebiliriz. Örneğin salona duvara konulacaksa mobilyanın durumuna göre klasik rakamlı bir saat veya herhangi bir tablo birleştirilmiş bir saat modeli olabilir. Eğer mutfakta olacaksa kaşık, çatal desenli ya da kaşık bıçak çatalın kenarlara süs olarak işlenmiş şekilde olan dekoratif saatler kullanılabilir. Oturma odasında daha sportif görünümlü ve kalem desenli bir saat kullanılabilirken, çocuk odasında araba ya da çizgi film karakteri şeklinde saat, yatak odasında ise gülü anımsatan bir saat çeşidi kullanılabilir.

Dekoratif Saat Nasıl Yapılır?

Dekoratif saat yapımı için piyasadan temin edilmesi gereken tek şey pille çalışan bir mekanizma. Diğer ürünleri kendi hayal dünyanıza göre geliştirebilirsiniz. Örneğin çocuk odasına çizgi film karakterli bir saat yapılsın. Bu durumda lazım olacak malzemeler yeteri kadar kalın karton, tercihe göre boya kalemi veya pastel boya, makas, saat mekanizması. Öncelikle kartondan akrep yelkovan ve saniye için bir miktar kesilerek ayrılır. Ardından çizgi film karakteri şeklinde karton kesilir. Sonrasında isteğe bağlı olarak sayıları gösterecek şekilde ister sayılar yazılır ister bu yerlere çizgi çizilir. Hatta matematiksel işlemleri pekiştirmek maksadıyla sayı değerleri karekök içerisinde, dört işlem şeklinde ve benzeri şekillerde yazılabilir ve boya ile çizgi film karakterine uygun olacak şekilde karton boyanır. Daha sonra kartonun ortasına mekanizmanın ucu girecek kadar delik açılır ve saat mekanizması yerleştirilir. Ardından akrep, yelkovan ve saniye kadranları sırasıyla yerleştirilerek saatimiz hazır hale getirilir.

-5%
2Q==
Altın
Gümüş
Kapat

Ayaklı Dekor Saat

491,65 467,50
-8%
Z
Beyaz
Gümüş
Kapat

Biblo Üçlü Saat

250,00 230,00
Ürün Kodu 1729 Ebat 19×29 Kategori KoduBB-0965 Hem Duvar Saati Hem Şık Bir Dekor! Hedisam olarak satışa sunduğumuz Biblo Üçlü
2Q==
Beyaz
Gümüş
Sarı
Kapat

Büyük Üçlü Set Saat

485,35
Büyük Üçlü Set Saat Ürün Açıklaması Hediye almak oldukça nazik ve ince bir davranıştır. Türk kültüründe de çokça yeri olan

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir