Blog

Deri Mest Çeşitleri Nelerdir?

9k=

Deri mest, Müslümanların ibadetlerine ve özellikle de abdest alışına kolaylık sağlayan, çorap gibi ayağa giyilen ve deriden elde edilen bir tür ayakkabı olarak tanımlanmaktadır. Tarihte oldukça eski çağalara dayanan deri mest, Peygamber Efendimiz zamanında da kullanılmış ve sünnet olan bir giysidir. Bugün ise pek çok deri mest çeşitleri bulunmakta ve Müslümanlar tarafından kullanılmaktadır.

Deri mest, oldukça kullanışlı ve uzun ömürlü bir mest çeşididir. Sağlık açısından da diğer türlere nazaran daha sağlıklı olduğu düşünülen deri mest, kendi içinde de türlere ayrılmaktadır. Çoban mest, amber deri mest, esved mest, Boğaziçi mest, denizci mest, messa mest, termo mest, bu çeşitlerden bazılarıdır. Genellikle deri mest çeşitleri keçi derisi, koyun derisi, astarlı ya da miflonlu olarak üretilmektedir.

Deri Mest Çeşitleri

Deri Mest Çeşitleri Nelerdir

  • Amber Deri Mest

Deri mestler günümüzde pek çok farklı model ve türe sahip olurken, amber deri mest de bu modellerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Koyun derisinden imal edilen amber deri mest, tek tarafı lastikli, diğer tarafı ise fermuarlı olarak üretilmiştir. İç kısmında ise miflon kaplama bulunmaktadır.

  • Denizci Deri Mest

Deri mest modelleri arasında dikkat çeken bir diğer mest ise denizci mesttir. Yine koyun derisinden üretilen bu mest modeli lastikli olurken, içerisi ise miflon kaplamadır. Bu gibi modellerde deri mest fiyatları değişiklik gösterirken, piyasa uygun modellerini bulabilmek de mümkündür.

  • Termo Deri Mest

Termo mest, insanların en sık kullanmış olduğu deri mest çeşitlerindendir. Dikimi ve malzemesi tamamen farklı olan termo mest, alt kısmı koyun derisi, üst kısmı ise neoplan adı verilen bir malzemeden üretilmiştir. Yumuşak bir yapıya sahip olan bu mestin iç kısmında ise miflon bulunmaktadır.

  • Messa Deri Mest

Diğer mestlerden farklı bir dikim yöntemi ile üretilen messa mest, fermuarsız modellerden biridir. İç kısmı astar gibi bir malzeme ile kaplanan messa mest, görünüm olarak da diğer modellerden farklıdır.

  • Çoban Mest

Tek tarafı fermuarlı olan mest modellerinden biridir. İç kısmı kürkle kaplı olan bu deri mest modelinin tek tarafında fermuar bulunmaktadır.

Hedisam bünyesinde de bu deri mest çeşitlerinden bazılarını bulabilmek mümkün olurken, deri mest fiyatları ve modelleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Astarlı Keçi Derisi Mest

43,30 30,00
Koyun derisi mest Keçi derisinden imal edilmiştir. Diğer derilere göre daha uzun ömürlüdür. Fermuarlıdır. İçi miflonludur.  

Eshel Çorap Mest

160,00161,00
Eshel Mest Çorap 1- Eshel Mest’ler Abdest almanın kolay olmadığı ortamlarda imdadınıza yetişir. 2- Büyük numara ayakkabı gerektirmez. 3- Ayak sağlığınız korur. 4- İçine

Lastikli Deri Mest

30,0040,00
Koyun derisi mest Keçi derisinden imal edilmiştir. Diğer derilere göre daha uzun ömürlüdür. Fermuarlıdır. İçi miflonludur.  

Termal Mest

32,80
Termal mest Çorap kaliteli özel neopren kumaştan imal edilmiştir. Termal mest Türkiye’de üretilmiş olup gönül rahatlığı ile hemen kullanabilirsiniz. Mest

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir