Blog

Deri Mest Nasıl Kullanılır?

2Q==

Müslümanlar için önemli bir yere sahip olan ve abdest alırken kullanılan mest, insanların ayaklarına giymiş oldukları ve abdest alışı kolaylaştıran bir tür giysidir. Ayak topuklarını kaplayacak şekilde bileklere kadar uzanan çorap ya da ayakkabı benzeri giysi olarak tanımlanan mest, pek çok farklı türe sahiptir. Deri mestler de bu türlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Deri mestler kendi içinde de çeşitlenirken, sığır derisi, koyu derisi ve keçi derisi, deri mest çeşitlerinin başlıcalarındandır.

Deri Mest Nasıl Kullanılır?

Deri Mest Nasıl KullanılırDeri mest insanlar tarafından uzun yıllardır kullanılmakta olan bir mesttir. Bu gibi mestler için en çok merak edilen konulardan biri de deri mestlerin nasıl kullanıldığıdır. Yaşı ya da, kadın ya da erkek fark etmeksizin abdest alan bir kişinin ayağına giymesi ile kullanılan deri mest, giyildikten sonra alınan abdestlerde ayakların yıkanmak yerine meshedilmesini sağlamaktadır. Bu sayede mestli iken alınan abdestlerde ayak yıkama durumu ortadan kalkarken, evde, sokakta, camide ya da herhangi bir yerde ayakları yıkamaya gerek olmadan abdest alınabilmektedir.

Deri mestler genellikle kış aylarında rahatlık sağlamaktadır. Müslümanlara kolaylık sağlayan mestler sanıldığı kadar pahalı olmazken, deri mest fiyatları ise farklılık gösterebilmektedir.

Deri Mest Çeşitleri Nelerdir?

Deri mestler eski zamanlarda pek model ya da türe sahip olmazken, günümüzde birçok deri mest çeşitleri bulabilmek mümkündür. Genel olarak koyun, keçi ve sığır derisinden elde edilen bu mestlerin, denizci mest, Boğaziçi mest, çoban deri mest, amber deri mest, termo mest gibi çeşitleri bulunmaktadır. Her biri farklı malzemelerden farklı model ve dikiş yöntemleri ile elde edilmekte ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

En Kaliteli Deri Mest Modelleri Hedisam’da!

Hedisam.com, Müslümanlara her türlü ihtiyaçları ile hizmet veren bir kuruluştur. Bünyesinde mest ve deri mest çeşitleri de bulunduran Hedisam, birbirinden kaliteli ürünleri alıcılarına sunmaktadır. Pek çok farklı deri mest modellerini Hedisam bünyesinde bulabilmek mümkün olurken, bu mestleri dilerseniz kendiniz, dilerseniz sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

Sizlerde Hedisam’ın kaliteli ve şık mest modellerini görebilmek ve deri mest fiyatları hakkında bilgi alabilmek için Hedisam.com adresini ziyaret edebilir ve tek tıkla sipariş edebilirsiniz. Bu sayede kısa süre içerisinde kapınıza kadar ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Astarlı Keçi Derisi Mest

43,30 30,00
Koyun derisi mest Keçi derisinden imal edilmiştir. Diğer derilere göre daha uzun ömürlüdür. Fermuarlıdır. İçi miflonludur.  

Eshel Çorap Mest

160,00161,00
Eshel Mest Çorap 1- Eshel Mest’ler Abdest almanın kolay olmadığı ortamlarda imdadınıza yetişir. 2- Büyük numara ayakkabı gerektirmez. 3- Ayak sağlığınız korur. 4- İçine

Lastikli Deri Mest

30,0040,00
Koyun derisi mest Keçi derisinden imal edilmiştir. Diğer derilere göre daha uzun ömürlüdür. Fermuarlıdır. İçi miflonludur.  

Termal Mest

32,80
Termal mest Çorap kaliteli özel neopren kumaştan imal edilmiştir. Termal mest Türkiye’de üretilmiş olup gönül rahatlığı ile hemen kullanabilirsiniz. Mest

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir