Blog

Göz Kalemi Kullanma Teknikleri!

2Q==

Göz kalemi gözünüzün rengini ve ön plana çıkartmak için kullanılan makyaj malzemesidir. Birçok renkte bulunan göz kalemleri sizin gözünüze en uygun kalemi kullanarak istemiş olduğunuz şekli verebilirsiniz. İnsanlar birine baktıklarında ilk olarak göz makyajları dikkat çekmektedir. Bu yüzden sizlere göz kalemi nasıl sürüldüğünü inceliklerini anlatacağız.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

goz kalemi kullanma teknikleri 1İlk olarak göz kalemi sürme tekniklerinden bahsedelim. Göz makyajında yumuşak uçlu göz kalemleri kullanmalısınız. Gözünüzün alt kısmı yumuşak ve hassastır. Göz altınızı gerdirerek dikkatli şekilde kalemi uygulamalısınız. Göz kalemini göz pınarlarından başlayınız iç kısma doğru çekmek gerekir. Göz kalemi göz kapaklarının iç kısmından da çekebilirsiniz. Bunun için göz kapağınızı kaldırır kalemi fazla bastırmadan uzatılarak sürebilirsiniz.

İlk olarak göz renginize ve yapacağınız makyaja uygun kalem seçmelisiniz. Yeşil renkli bir göze sahipseniz yeşil ve tonlarında bir kalem kullanmanız daha etkileyici olur. Kedi gözü makyajı yapıyorsanız göz kalemini iç kısımdan başlayınız ve şakaklara doğru kuyruk veriniz. Çekik gözlü makyaj yapacaksanız göz kalemini üst ve alt kirpiklerin ortasından başlayıp gözün bitiş noktasına kadar sürünüz. Gözlerinizi küçük göstermek istiyorsanız göz renginizle aynı olacak kalemi kirpiklerinizin alt kısmına uygulayınız. Tam tersi büyük göstermek istiyorsanız beyaz renkli bir kalemi göz çevrenizin alt ve üst kesimlerine uygulayınız.

Buğulu gözler için göz kalemini göz çevresine uygulamasından sonra kulak pamuğu ile dağıtın Göz kalemlerini far olarak kullanabilirsiniz; siyah renkte bir göz kalemini göz kapaklarınıza sürünüz ve ardından pamuk yardımı ile dağıtınız bu sayede ayrıca far kullanmanıza gerek kalmaz. Beyaz bir cilde sahip iseniz yüzünüzün daha yumuşak göstermesi için kahverengi göz kalemini tercih ediniz.

2Q==
Kırmızı
Pembe
Sarı
Kapat

XP Nudes 4-12 Farklı Ton-Eyeshadow Collection

25,00 14,45
XP Nudes 4 12 farklı tonu ile karşımıza çıkıyor. 12 farklı tonlu far paleti satın alarak her gün farklı göz

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir