Blog

Göz Şekline Göre Eyeliner Nasıl Çekilir?

9k=

Göz şeklinize en uygun olacak şekilde eyeliner çekme teknikleri bulunmaktadır. Göz şekliniz nasılsa ona uygun olacak şekilde eyeliner uygulayarak gözleriniz de hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Göz şeklinize uygun olan eyeliner işlemleri daha çok gözleriniz de ki yuvarlaklık, çekiklik, oval duruş gibi durumlara bakılarak hoş bir stil de karşımıza çıkabilmektedir. Gözleriniz de eyeliner uygulayarak hem şık görünebilir hem de gözlerinizi farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Düşük Gözler İçin Eyeliner

goz sekline gore eyeliner nasil cekilirGözlerinizin dış kısmı düşük yapıdaysa eyeliner uygulamasını gözleriniz de daha kalın yaparak kenarlara doğru kalınlaştırın ve gözlerinizi bu şekilde daha kalkık görünmesine sebep olabilirsiniz. Düşük eyeliner uygulaması genellikle gözleriniz de daha düşük bir görünüm elde etmenizi sağlar bu sebeple kuyruklu eyeliner kuyruğunuzu daha kalkık yapmanız gerekmektedir.

Yuvarlak Gözler İçin Eyeliner

Gözleriniz yuvarlak yapıdaysa siz de gözlerinizin kenarlarına doğru eyelinerı kalınlaştırarak daha dik ve çekik gözler elde edebilirsiniz. Yuvarlak gözlere en çok yakışan eyeliner uygulaması genel olarak kalkık kuyruklu eyelinerları olarak karşımıza çıkıyor.

Badem Gözler İçin Eyeliner

Gözlerinizin şekli ne düşük ne yuvarlak ne de çekik görünümde ise badem gözler için en çok tercih edilen eyeliner uygulamaları daha çok ince ve göz kapağı çizgisi boyunca devam eden basit eyeliner modelini gözlerine uygulamaları kesinlikle yeterli olacaktır. Badem gözlere en çok yakışan eyeliner sade modeller şeklindedir.

2Q==
Kırmızı
Pembe
Sarı
Kapat

XP Nudes 4-12 Farklı Ton-Eyeshadow Collection

25,00 14,45
XP Nudes 4 12 farklı tonu ile karşımıza çıkıyor. 12 farklı tonlu far paleti satın alarak her gün farklı göz

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir