Blog

Gümüş Zemzem Takımlarının Temizliği Nasıl Yapılır?

2Q==

Zemzem takımları, hac ve umre gibi vazifelerini yapmak üzere Mekke ve Medine’ye giden hacılar tarafından kullanılan bir tür bardak takımıdır. Hacılar, ziyaret etmiş oldukları kutsal topraklardan dönerken yeryüzünün en hayırlı suyu olan zemzem suyu getirmekte ve kendisini ziyarete gelen akrabalarına, yakınlarına ve arkadaşlarına ikram etmektedir. Bu ikramlar esnasında hem misafirlere şık bir sunum yapmak, hem de zemzem suyuna hürmet göstermek amacıyla altın sarısı, işlemeli, taşlı, ve gümüş zemzem takımları tercih edilebilmektedir.

Gümüş zemzem takımları, günümüzde en çok tercih edilen takımlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok farklı modele sahip olan bu takımlar, insanların zevklerine hitap edebilmek adına ustaların elinde işlenmekte, renkli ya da beyaz taşlarlar süslenmekte, birbirinden şık modelleri ile alıcılarına sunulmaktadır.

Gümüş Zemzem Takımlarının Temizliği Nasıl Yapılır?

gumus zemzem takimlarinin temizligi nasil yapilir 1Gümüş zemzem takımlarının temizliği aslında sanıldığı kadar da zor değildir. Bu gibi takımları temizlerken genellikle doğal yöntemlere başvurulurken, diş macunu, sirkeli su ve karbonat, tuz ve limon gibi karışımlar temizlik için birer yöntem olarak gösterilebilmektedir. Örneğin; tuz ve limon karışımında limon asidik etkiye sahip olduğu için kararmış gümüşleri parlatma konusunda etkilidir. Öte yandan sirkenin de gümüş temizleme konusundaki etkileri herkes tarafından bilinmektedir.

Bu yöntemler arasında en basit olanı diş macunudur. Diş macununu bir fırça yardımı ile gümüş zemzem takımlarının üzerine uygulanıp su dolu kabın içerisinde yarım saat kadar bırakılması yeterli olacaktır.

Nelere Dikkat Edilir?

Gümüş zemzem takımı modellerini temizlerken sert materyaller kullanmaktan kaçınmak gerekir. Örneğin; uygulama esnasın sert fırçalar kullanmaktan kaçınılmalı, yoğun kimyasal içerikli temizleyiciler kullanılmamalıdır.

Gümüş Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Çeşitli dini eşyaları müşterilerinin hizmetine sunan Hedisam, aynı zamanda birbirinden şık gümüş zemzem takımı modellerini de alıcılarına sunmaktadır. Ustaların elinden çıkan ve ağır işçiliklere sahip olan bu modeller, her zevke ve bütçeye hitap edebilmektedir. Hedisam.com bünyesindeki Gümüş zemzem takımı fiyatları piyasaya kıyasla oldukça uygun olurken, aynı zamanda kullanıcısına şık bir sunum imkanı da sağlayabilmektedir.

Sizlerde ister kendiniz, isterse sevdiklerinize hediye edebilmek için en güzel gümüş zemzem takımı modellerini incelemek ve fiyat bilgisi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Gümüş Zemzem Takımı

612,40 581,95
Zemzem Ağacı 1.Sınıf Metal İşçilikli Zemzem Takımı En x Boy x Yükseklik : 27,00 x 31,00 x 37,00 cm Dekorasyon

Gümüş Zemzem Takımı

260,00 205,00
Telkari Gümüş Kaplama Küçük Zemzem Takımı Ürün gümüş kaplamadır. Kullanım talimatlarına uyulduğunda ürün paslanma, kararma yapmaz ve parlaklığı kaybolmaz. Nişan,düğün,ev

Porselen Bardaklı Lüks Zemzem Takımı

475,39 429,63
Porselen Bardaklı Lüks Zemzem Takımı Lüks Zemzem Takımı İçerik: 1 Adet Tepsi 1 Adet İbrik 6 Adet Bardak (Porselen) Kullanım:

Zemzem Takımı Gümüş

154,60 147,25
Gümüş Zemzem Takımı Ürün Açıklaması Zemzem suyu islam kültüründe önemli bir yere sahiptir. Hz. İsmail için su arayan annesi topraktan

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir