Blog

Hac Hediyeleri Nereden Alınır?

Z

Hac, Müslümanların yerine getirmekle mükellef olduğu ibadetlerden biridir. İslam’ın beş şartından biri olan hac, her yıl belirli dönemlerde, belirli mekanları ziyaret ederek, belirli ibadetleri yerine getirmek olarak tanımlanabilmektedir.

Her yıl, hicri takvime göre şevval, zilkade ve zilhicce aylarında yapılan hac ziyaretinde, hacı adayları Kabe – i Muazzama’yı, Mekke ve Medine’yi ziyaret ederek kendilerine farz kılınan ibadetleri yerine getirmekte ve Kurban Bayramı gününde de hac kurbanı kesmektedir. Bu şekilde hacca gitme şartlarına vakıf olan her Müslüman, kendilerine farz olan bu hem mali, hem de beni ibadeti eda edebilmektedir.

Hacılar hacca gittikleri zaman, geri döndüklerinde kendilerini ziyaret edecek olan yakınlarına hac hediyelikleri getirmektedirler.  Uzun yıllardır adeta geleneksel bir hal olan bu hac hediyelikleri, hacca gidildiğinde alınabileceği gibi, gitmeden önce ya da sonra da alınabilmektedir.

Hac Hediyeleri Nelerdir?

hac hediyeleri nereden alinirHacca gidenlerin geri dönerken getirdikleri hac umre hediyelikleri oldukça zengin bir envantere sahip olabilmektedir. Hac umre hediyeliklerinden ilki hurma ve zemzem suyu olurken, toz sürme, saat, yüzük, kolye, elektronik eşyalar, kız çocukları için boncuklu çantalar ve ufak tefek hediyelik eşyalar da bu hediyelikler arasında yer almaktadır.

Hacdan dönüşte hemen hemen her hacı, valizini bol miktarda hurma ve zemzem suyu ile doldurmaktadır. Arta kalan kısımlara ise Arabistan ile özdeşleşen Rado marka kol saatleri, ezan okuyan saatler, göze çekilen sürmeler, gül kokulu tesbih ve seccadeler Zemzem suyu seti, Kabe – i Muazzama’yı ve kutsal toprakları gösteren filmli dürbün, birbirinden hoş kokuya sahip esans ya da başka bir deyişle hacı yağı, Kabe şeklindeki biblo ve hediyelikler, zikirmatikler ve inciler en bilindik hac umre hediyeliklerindendir.

Hac Hediyeleri Nereden Alınır?

Hac hediyelikleri, hacıların tercihine göre kutsal topraklardan alınıp getirilebileceği gibi, Türkiye’nin herhangi bir yerindeki hac malzemeleri satan dükkanlardan da alınabilmektedir. Hacılar diledikleri takdirde hacca gitmeden önce hediyelerin bu dükkanlardan satın alabilirlerken, diledikleri takdirde de Mekke ya da Medine’deki dükkanlardan alabilmektedir. Ayrıca son yıllarda gelişen teknoloji ile beraber internet üzerinden de hac malzemeleri satışı oldukça yaygın bir hale geldiği bilinmektedir. Bu sayede hacılar evden çıkmaya ya da herhangi bir yere gitmeye gerek olmadan hac hediyeliklerini internet üzerinden de temin edebilmektedir.

100 Kişilik Hac ve Umre Hediyelik Paketi

1517,50 1307,50
HAC001 KODLU PAKET 100 Kişilik Paket İçeriği Birim Fiyat Adet 1. SİMLİ BROKIR 5,00 ₺ 100 2. KENARLI YAZMA 5,00

99lu Doğaltaş Tesbih

94,75 85,30
99’lu Doğaltaş Tesbih İle İbadetlerinizi Yerine Getirin Namaz tesbihleri, Müslümanların günlük olarak kıldıkları beş vakit namazlarının ardından ibadet etmek ve

Hediyelik Kuranı Kerim Sesli Tesbihli ve Süslemeli

49,00 45,00
Sevdiklerinize Sunabileceğiniz Muhteşem Hediyelik Kuranı Kerim Sesli Tesbihli ve Süslemeli Hediyelik Kur’anı Kerim, Müslümanların sevdiklerine verebileceği en değerli ve kıymetli

Kabe Motifli Kadife Kutulu Kahve Hediye Seti

157,75 150,40
Kadife Kutulu Kahve Hediye Seti Ürün Açıklaması Dünyanın en zengin mutfağına sahip Türk mutfağın, binlerce çeşiTüyümeğe ve içeceğe sahiptir. Bu

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir