Blog

İşlemeli Zemzem Takımlarını Temizlerken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey!

2Q==

Zemzem takımı, Müslümanların hac ve umreden getirmiş oldukları zemzem suyunu ikram edebilmek üzere kullanılan bir tür bardak ve ibrik takımıdır. Müslümanlar indinde bir hayli kutsal olan ve yeryüzünün en hayırlı suyu olarak ifade edilen zemzem suyu, zemzem takımları ile ikram edilmektedir. Bu durum özellikle de Türk toplumunda bir gelenek haline getirilmiştir. Dolayısıyla günümüzde pek çok farklı zemzem takımı modelleri bulabilmek mümkün olurken, işlemeli zemzem takımları da bu modellerden biridir.

Hedisam bünyesinde de birbirinden şık ve özel işçilikli işlemeli zemzem takımı modelleri bulabilmek mümkündür. Genellikle gümüşün işlenmesiyle elde edilen bu modeller, aynı zamanda altın sarısı modelleri ile de karşımıza çıkabilmektedir. Üstelik Hedisam bünyesindeki işlemeli zemzem takımı fiyatları da oldukça uygun olurken, her Müslüman genellikle bu takımlara yönelmektedir. Pek çok Müslümanın dikkatini çeken ve evinde bulunan bu takımların temizliği ve bakımı da oldukça önemlidir.

İşlemeli Zemzem Takımlarını Temizlerken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey!

islemeli zemzem takimlarini temizlerken dikkat etmeniz gereken 4 seyİşlemeli zemzem takımları kullandıkça ya da durduğu yerde belli bir zaman sonrasında kararmaya ve solmaya başlar. Dolayısıyla zaman zaman temizlik ve bakım gerektirir. İşlemeli zemzem takımlarını temizlerken dikkat edilmesi gereken noktalar ise şu şekildedir:

  • Yoğun Kimyasal İçerikli Temizleyicilerden Uzak Durulmalıdır

İşlemeli zemzem takımlarını temizlerken çamaşır suyu gibi yoğun kimyasal içerikli temizleyicilerden uzak durulmalıdır. Bu temizleyiciler genellikle zemzem takımlarına zarar verebilir.

  • Doğal Yöntemlere Başvurulmalıdır

Kimyasal içerikli temizleyiciler yerine doğal yöntemlere başvurulmalıdır. Sirkeli ve karbonatlı su, bu konuda oldukça etkili olacaktır.

  • Yumuşak Bir Bez ve Fırça Kullanılmalıdır

İşlemeli zemzem takımları temizlenirken kullanılabilecek en önemli araçlardan biri de yumuşak bez ve yumuşak fırçadır. Bu sayede işlemelere iyice nüfus edilerek her bölgesi parlatılabilmektedir.

  • Taş Süslemeli Modellere Dikkat Edilmelidir

İşlemeli zemzem takımı modellerinde dikkat edilecek başka bir konu ise, taşlı modellerde taşların düşmemesine dikkat etmektedir.

Hedisam tarafından alıcılarına sunulan birbirinden şık ve kusursuz modelleri görebilmek ve işlemeli zemzem takımı fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Üstelik dilediğiniz modeli kolaylıkla sipariş edebilir ve kısa sürede elinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İşlemeli Lüks Zemzem Takımı

300,35 271,27
İşlemeli Lüks Zemzem Takımı Lüks Zemzem Takımı Ürün Açıklaması 1 Adet Tepsi 1 Adet İbrik 6 Adet Bardak Kullanım: Temizliğini
-5%
2Q==
Altın
Kırmızı
Siyah
Kapat

Taşlı Zemzem Takımı

334,15 317,35
Taşlı Zemzem Takımı Zemzem suyu islam kültüründe önemli bir yere sahiptir. Hz. İsmail için su arayan annesi topraktan çıkan bu

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir