Blog

Kalıcı Makyaj Nedir?

Z

Kalıcı Makaj, mikro pigment olarak bilinen yöntem kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle yapılan bir işlemdir. Alerji yapmayan yüz ve vücut için özel tasarlanmış ve doğal maddelerden üretilmiştir.

Ciltte uzun süre kalıcılığı bulunan kalıcı makyaj katkı veya koku maddesi içermez. Uygulama yapıldıktan sonra her gün kalem, rimel çekmenize gerek kalmadan cildinizde uzun yıllar doğal görünümünü koruyacaktır. Bakımlı ve genç görünmenizi sağlamaktadır.

Kalıcı Makyaj Yüzün Hangi Bölgelerine Yapılır?

Kalıcı makyaj dudaklar, göz ve kaşlara yapılmaktadır. İçerisinde kullanılan boyalar kimyasal olmadığı doğal maddeler olduğu için herhangi bir zararı olmayan bir yöntemdir. Alerjisi olanlar haricinde yan etkisi bulunmamaktadır. İşlem öncesinde alerji testleri de yapılmaktadır.

Kalıcı Makyaj Kimyasal Mıdır?

kalici makyaj nedir 1Kalıcı makyaj kimyasal olmadığı için üç ya da beş yıldan sonra yenilemeniz gerekebilmektedir. Yaptırdığınız makyajdan sıkıldığınızda da değişim şansınız olmuş oluyor. Kalıcı makyajın uygulamasında cilde lokal anestezi ile uyuşturularak krem sürülerek uyuşturulur. Kişiye özel iğne ve ten rengine uygun pigmen boya seçimi yapılır. Cilt hafif bir şekilde kaldırılarak pigmen maddesi cilde uygulanır. İşlem 2-3 saat sürebilmektedir.

Kalıcı Makyaj Yapılmadan Önce Cilt Bakımı Yapılmalı Mıdır?

Kalıcı makyaj yaptıran kişi aşırı güneş ışınlarına maruz kalmamalı, solaryuma girmemeli ve sigara kullanmamalıdır. Kalıcı makyaj uygulanmadan önce cilt bakımı yapılmasına özen gösterilmedir. Cilt temizleme sütü ile temizlenmelidir. Kaşlar alınmalı, ciltte bıyıkta kıllanma var ise ağda ile alınmalıdır. Yüz sekli bone ile saçlar toplandıktan sonra belirlenir ve ona göre istenilen makyaj kişiye uygulanır.

2Q==
Kırmızı
Pembe
Sarı
Kapat

Starlife Maskara Big Eyes

7,75
Starlife Maskara Big Eyes

XP Nudes 4-12 Farklı Ton-Eyeshadow Collection

25,00 14,45
XP Nudes 4 12 farklı tonu ile karşımıza çıkıyor. 12 farklı tonlu far paleti satın alarak her gün farklı göz

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir