Blog

Kazaz Püsküllü Ateş Sıkma Tesbih Modellerimizi Gördünüz mü?

9k=

Müslümanların ibadetlerine yardımcı olan, namaz sonrası ya da sair zamanlarda zikir çekebilmesini sağlayan ve belirli bir sayıdaki boncuğun bir ipe dizilmesiyle elde edilen ürünlere tesbih adı verilmektedir. Bir tür ibadet aracı olarak nitelendirilen tesbihler, çeşitli şekillerde, çeşitli materyallerden elde edilebilmektedir. 33’lü, 99’lü ve 1000’li tesbihler, geçmişten günümüze kadar gelen tesbih çeşitleri olarak gösterilmektedir.

Tesbih türleri, genellikle kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. 1000’li tesbihler günümüzde oldukça nadir kullanılan tesbih türlerinden biri olurken, 33’lü ve 99’lu tesbihler oldukça sık kullanılmaktadır. Özellikle de 33’lü tesbih modelleri koleksiyonerler tarafından büyük ilgi görmekte ve usta elinden özel işçiliklerle üretilmektedir. Örneğin; kazaz püsküllü ateş sıkma tesbihler, özel işçilikle üretilen oldukça değerli modellerden biridir.

Kazaz Püsküllü Ateş Sıkma Tesbih Neden Almalısınız?

kazaz puskullu ates sikma tesbih modellerimizi gordunuz muKazaz Püsküllü Ateş Sıkma Tesbih modelleri, Hedisam’ın tesbih sevdalılarına sunmuş olduğu en güzel ve en özel modellerden biridir. Oldukça narin bir yapıya sahi olan sıkma kehribardan elde edilmesi, ayrıca kaza püskülünün zor bir işçilik ve ustalık gerektiriyor olması, bu tesbihi özel kılmaktadır.

Bu gibi nedenlerin yanı sıra kazaz püsküllü sıkma kehribar modellerini tercih edebilmek için daha pek çok neden bulabilmek mümkündür. Sevdikleriniz için bir hayli değerli bir hediyelik tesbih olabilme niteliğine sahip olan bu tesbih modelleri, her zevke hitap edebilecek güzelliktedir.

Sıkma Ateş Kehribar Tesbihlerin Özellikleri

Tesbih sevdalılarının vazgeçemediği modellerden sıkma ateş kehribar tesbih modelleri, insanlara fayda sağlayan pek çok özelliğe sahiptir. Örneğin; insan ruhunu dinlendiriyor olması, stres ve kaygıyı azaltması, ruh sağlığına iyi gelmesi, iç huzuru ve rahatlamayı sağlaması, bu tesbihin özellikleri arasında yer almaktadır.

Kazaz püsküllü olan sıkma kehribar tesbihler özel ve usta işçiliklerle elde edildiklerinden diğer kehribar tesbihlere kıyasla daha pahalı olabilmektedir. Hedisam’ın kazaz püsküllü modellerine bakılacak olursa; damla kehribar modelde yuvarlak kesim ön plana çıkmaktadır. Sarı rengiyle dikkat çeken bu modelde kazaz püskül ile süslenmiştir. Ateş sıkma kırmızı sıkma kehribar modelinde ise kırmızı renkli kare kesim bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça göz alıcı bir tasarıma sahip olan bu model, hemen hemen her tesbih sevdalısının ilgisini çekebilecek güzelliktedir.

Tüm bu modellerin yanı sıra Hedisam’ın diğer kehribar tesbih modelleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ateş Sıkma Kehribar

245,95 220,75
En Uygun Ateş Sıkma Kehribar Tesbih Sıkma kehribar tesbihler, günümüzde genellikle bazı çam ağaçlarının gövdelerinden çıkarılan bir reçinenin çeşitli işlemlerden

Ateş Sıkma Kehribar

245,95 220,75
Her Tesbih Sevdalısının Hayallerinde Olan Ateş Sıkma Kehribar Tesbih Sıkma Kehribar Tesbihler, Müslümanların günlük ibadetlerinde ve zikirlerinde kullanmış oldukları bir

Ateş Sıkma Kehribar

195,55 175,60
Tesbih Tutkunları İçin Ateş Sıkma Kehribar Sıkma kehribar tesbihler, günümüzde bir tür çam ağacının gövdesinde ortaya çıkan ve kehribar olarak

Ateş Sıkma Kehribar Gümüş Kazaz Püskül

623,95 560,95
En Şık Modellerden Ateş Sıkma Kehribar Gümüş Kazaz Püskül Sıkma kehribar tesbihler, adından da anlaşılacağı üzere toz kehribarların preslenmesi, yani

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir