Blog

Kehribar Tesbih Temizlenmezse Ne Olur?

Z

Tesbih, Müslümanlar indinde özel bir yere sahip olduğundan, günümüzde birbirinden farklı onlarca tesbih çeşitleri bulabilmek mümkündür. Bu tesbihlerin türü genellikle üretildiği malzemeye, üretim amacına ve şekline göre değişiklik gösterirken, kehribardan üretilen tesbihler de bu çeşitlerden biridir.

Kehribar tesbihler, günümüzde pek çok insanın önem verdiği ve ilgi ile yaklaştığı tesbih modelleri arasında yer almaktadır. Sahip olduğu özellikleri ve doğada nadiren bulunması sebebiyle kıymetli bir tesbih olan kehribar, kullandıkça zaman içerisinde temizlik ve bakım gerektirebilmektedir.

Kehribar Tesbih Temizlenmezse Ne Olur?

Kehribar tesbih temizliği ve bakımı oldukça önemli bir konudur. Kehribar tesbihin özelliğini kaybetmeden uzun süre kullanılabilmesi, sağlık açısından sunmuş olduğu faydalarını aynı şekilde verimli olarak sürdürebilmesi için temizliğinin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde tüm özelliğini ve hatta rengini dahi kaybetmesi kaçınılmak olacaktır.

Kehribar Tesbih Temizliği ve Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kehribar Tesbih Temizlenmezse Ne Olur

Kehribar tesbih temizliği konusunda dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Örneğin; maddi kirden temizlenirken kimyasal içerikli temizleyiciler kullanılmaması ve bu gibi maddeler uzak durulması gerekmektedir. Yalnızca ılık su, sabun ve yumuşak bir bez yardımı ile kehribar tesbih temizliği gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra ispirtolu bez ile de kehribar tesbihler temizlenebilmekte ve daha parlak bir görünüme kavuşturulabilmektedir. Zeytinyağı da kehribar tesbihin cilası ve parlatıcısı olarak kullanılabilmektedir.

Öte yandan kehribar tesbih bakımı ve manevi kirden arındırılması da önemli bir konudur. İnsanların üzerindeki negatif enerjiyi ve nazarı çeken kehribarın bu pisliklerden arındırılması gerekmektedir. Bunun için de en başarılı yöntem kehribarın belli bir süre toprağa temas etmesini sağlamaktır.  Örneğin; günlük olarak 15 dakika ya da ayda bir, bir gece boyunca toprağın üzerinde kalan kehribar tesbih temizlenebilmektedir.

En Güzel Kehribar Tesbihler Hedisam’da!

Dini ve hediyelik eşyalar denildiğinden akla ilk gelen işletmelerden biri olan Hedisam, internet sitesi üzerinden ülke genelinde binlerce müşterisin hizmet sunmaktadır. Özellikle de hediyelik tesbih, takı, seccade ya da bu gibi ürünleri ile dikkat çeken hedisam.com, bünyesinde binlerce ürün barındırabilmektedir. Üstelik kehribar tesbihler de bu ürünlerden biridir.

Sizlerde ihtiyacınız olan teşbihlere ya da diğer ürünlere en uygun fiyatlarla Hedisam üzerinden ulaşabilir ve mevlüt hediyelikleri de temin edebilirsiniz.

Kehribar Sentetik 33Lü

75,85
Kehribar Sentetik 33Lü Tesbih İle Sevdiklerinizi Sevindirin! 33lü tesbihler, genellikle günlük kullanımlar için tercih edilen tesbih çeşitlerinden biridir. Toplamda 33

Kehribar Tozu Arpa Tesbih

20,20
Kehribar Tozu Arpa Tesbih Modeli Şık Bir Aksesuar Olacak! 33lü tesbihler, Müslümanların günlük ibadetlerini yerine getirirken, Allah’ı zikrederken kullanmış oldukları,

Pres Kehribar Parçacıklı Tesbih

58,00 51,70
Pres Kehribar Parçacıklı Tesbih ile Sevdiklerinizi Mutlu Edebilirsiniz! Sıkma kehribar tesbihler, bazı çam ağaçlarının gövdesinde kendiğinden oluşan ve kehribar adı

Usta İşi Sıkma Kehribar

622,90 559,90
Usta İşi Sıkma Kehribar Herkesin Gönlünü Fethedecek Sıkma kehribar tesbihler, Müslümanların günlük ibadetlerini ve vazifelerini yerine getirebilmelerinde kullandıkları bir tesbih

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir