Blog

Kehribar Tesbihi Nasıl Saklamalısınız?

2Q==

Tesbihler, insanların ibadet ederken kullanmış oldukları, çeşitli sayılardaki tanelerden meydana gelen bir araçtır. Tarihte oldukça eski zamanlarda kullanılmaya başlayan ve bugün de kullanımına devam edilen tesbihler, pek çok farklı türden olabilmektedir. Kehribar tesbihler de, günümüzde önemli bir yere sahip olan tesbih çeşitlerinden biridir. doğada kendiliğinden ve nadiren ortaya çıkan kehribarın işlenmesi ile elde edilen bu tesbihler, hem çeşitli özellikleri ve insan sağlığına faydaları, hem de nadir bulunan bir tür olduğu için bu denli önemlidir.

Kehribar Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Kehribar tesbihler çeşitli özelliklere sahip olması ile bilinmektedir. Hediyelik tesbih olarak da satın alınabilen bu tesbihler, öncelikle insan sağlığına büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Romatizma ya da çeşitli ağrıların ve sancıların hafiflemesini sağlaması, vücuttaki negatif enerjiyi toplaması, nazara iyi gelmesi, bedene canlılık ve enerji kazandırması, kehribar tesbihlerin faydaları arasında yer almaktadır.

Öte yandan kehribar tesbihlerin özellikleri bu kadarla sınırlı kalmazken, renk değiştirmesi de bu tesbihin en önemli özelliklerindendir. Kehribar tesbihler, kullanıldıkça ve belirli bir ısıya maruz kaldıkça renk alabilmektedir. Ne zaman renk alabileceğine dair bir süreden bahsetmek mümkün olmazken, bu süre genellikle kullanımına bağlı olarak değişebilmektedir. Ayrıca sahip olduğu kendine has bir koku da yine kehribar tesbih özellikleri arasında yer almaktadır.

Kehribar Tesbihi Nasıl Saklamalısınız?

Kehribar Tesbihi Nasil Saklamalisiniz 1

Kehribar tesbih, genellikle günlük olarak kullanılan bir tesbih türüdür. Günümüzde pek çok insanın kullanmakta olduğu bu tesbih, bazı tesbihseverler tarafından önemli bir koleksiyon parçası olarak saklanmaktadır. Bu gibi durumlar için insanların en çok merak ettiği konulardan biri de kehribar tesbihlerin nasıl saklanacağıdır.

Kehribar tesbihler özel koleksiyon kutusunda saklanabilmektedir.  Ancak zaman içerisinde periyodik olarak bakımının temizlenmesinin yapılması gerekmektedir. Bu şekilde saklayabilmek mümkündür. Özel koleksiyonluk kehribar tesbih fiyatları oldukça pahalı olurken, en uygun fiyatlara Hedisam’dan ulaşabilmek de mümkündür.

En Şık Kehribar Tesbih Modelleri İçin Hedisam.com Adresini Ziyaret Edebilirsiniz!

Hedisam.com, birbirinden şık kehribar tesbih modellerini alıcılarına sunmaktadır. Piyasaya kıyasla en şık ve uygun kehribar tesbihleri bünyesinde barındıran Hedisam, müşterilerinin talebine göre bu tesbihleri hediye paketi olarak ülkenin her bir noktasına ulaştırabilmektedir.

Kehribar tesbih gibi özel tesbihlerin yanı sıra hac, umre ve mevlüt hediyelikleri de Hedisam’da bulunabilmektedir. Bunun için sitemizi ziyaret etmeniz ve dilediğiniz hediyeliği kolaylıkla sipariş etmeniz yeterli olacaktır.

Arpa Sıkma Kehribar

170,35 153,55
Elinize Yakışacak Bir Model Arpa Sıkma Kehribar Sıkma kehribar tesbihler, Müslümanların ibadetlerini kolaylaştırmak amacıyla tasarlanan ve günümüzde pek çok çam

Ateş Sıkma Kehribar

245,95 220,75
En Uygun Ateş Sıkma Kehribar Tesbih Sıkma kehribar tesbihler, günümüzde genellikle bazı çam ağaçlarının gövdelerinden çıkarılan bir reçinenin çeşitli işlemlerden

Hematit Tesbih

6,55
Her Zevke Uygun Hematit Tesbih 33lü tesbihler, adından da anlaşılacağı üzere toplamda 33 adet boncuğun bir ipe dizilmesiyle elde edilmektedir.

Orjinal Damla Kehribar Kazaz Püsküllü

1630,90 1467,10
Orjinal Damla Kehribar Kazaz Püsküllü Tesbih Sizi Bir Adım Öne Çıkaracak! Tesbihler, Müslümanların çeşitli ibadetlerini yerine getirmek, boş zamanlarında Hz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir