Blog

Mest Çorap Nasıl Kullanılır?

9k=

Mest, İslam dinine mensup olan kadın ve erkekler için önemli bir kolaylık olarak nitelendirilmektedir. Farz ya da nafile namazlar öncesinde gerekli olan abdestin alınmasını kolaylaştırmaktadır. Özellikle engelliler, hamileler, yaşlılar ya da ayaklarından herhangi bir sağlık sorunu olup suya dokunamayanlar için oldukça faydalı olan mest, oldukça eski zamanlardan günümüze kadar kullanılagelmiştir. Bugün ise onlarca farklı mest çeşitleri bulunurken çorap mest de bu çeşitlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çorap mest, ayakları topuklardan itibaren bileklerine kadar saran, herhangi bir fermuar bulunmayan ve giyildiğinde ayağın şeklini alan bir mest türü olarak ifade edilmektedir. Oldukça kolay bir kullanım imkanı sunan çorap mest, mest fiyatları açısından da uygundur.

Mest Çorap Nasıl Kullanılır?

Mest Çorap Nasıl KullanılırGünümüzde mest kullanmaya yeni başlayacak olanlar tarafından en çok merak edilen konuların başında “Mest çorap nasıl kullanılır?” sorusunun cevabı gelmektedir. Mest çorap kullanımı oldukça kolay olurken, bunun için yalnızca abdest almak ve mest çorabı giymek yeterli olacaktır. Ancak mest çorabın caiz olabilmesi için bazı şartların yerinde olması da önemlidir.

Mest Çorap Üzerine Meshin Gereklilikleri Nelerdir?

Mestler üzerin mest yapılabilmesi için şart koşulan tüm faktörler mest çorap ya da diğer mest modelleri için de geçerlidir. Örneğin; mestin bağlanmadan ayakta dik durabilecek sağlamlıkta olması, belli bir mesafeyi yürüyebilecek dayanıklılıkta olması, üzerinde 3 küçük yak parmağının geçebileceği büyüklükte bir delik ya da yırtık olmaması, abdestin hayız ve cünüplük dışındaki nedenlerden bozulması gibi durumlar, çorap mestin caiz olması için yerine olması gereken şartlar olarak gösterilebilmektedir.

Mest Çorap Modellerini Hedisam’da Bulabilirsiniz!

Hac, umre, dini malzemeler ve hediyelik ürünlerin yanı sıra pek çok mest modeli ile de hizmet veren Hedisam, müşterilerinin her türlü ihtiyacını en kaliteli ve uygun yollardan temin edebilmesini sağlamaktadır. Pek çok mest modeli ve türünü bünyesinde barındıran Hedisam, mest çorap modelini de alıcılarına sunmaktadır.

Öte yandan piyasaya kıyasla hem oldukça kaliteli, hem de oldukça uygun mest fiyatlarını görebilmenin mümkün olduğu Hedisam, ürünlerinin kısa sürede müşterilerinin ayağına kadar getirebilmektedir. Bunun yalnızca Hedisam.com adresini ziyaret ederek sipariş vermek yeterli olacaktır.

Astarlı Keçi Derisi Mest

43,30 30,00
Koyun derisi mest Keçi derisinden imal edilmiştir. Diğer derilere göre daha uzun ömürlüdür. Fermuarlıdır. İçi miflonludur.  

Eshel Çorap Mest

160,00161,00
Eshel Mest Çorap 1- Eshel Mest’ler Abdest almanın kolay olmadığı ortamlarda imdadınıza yetişir. 2- Büyük numara ayakkabı gerektirmez. 3- Ayak sağlığınız korur. 4- İçine

Lastikli Deri Mest

30,0040,00
Koyun derisi mest Keçi derisinden imal edilmiştir. Diğer derilere göre daha uzun ömürlüdür. Fermuarlıdır. İçi miflonludur.  

Termal Mest

32,80
Termal mest Çorap kaliteli özel neopren kumaştan imal edilmiştir. Termal mest Türkiye’de üretilmiş olup gönül rahatlığı ile hemen kullanabilirsiniz. Mest

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir