Blog

Mest Giymenin Faydaları Nelerdir?

2Q==

Mest, Müslümanlar tarafından kullanılan ve başta abdest olmak üzere ibadet konusunda büyük kolaylık sağlayan bir tür çorap olarak ifade edilmektedir. Özellikle de çeşitli sağlık sorunları olanların, hamilelerin, engellilerin, yaşlıların ve hatta asker ocağındakilerin dahi kullanmış oldukları mestin faydaları oldukça fazladır. Üstelik günümüzde her mevsim kullanılabilecek mest çeşitleri bulabilmek mümkün olurken, İslam dinindeki hükmü ise sünnet olarak bilinmektedir.

Mest, Peygamber Efendimizin giymiş ve ashabına da giydirmiş olduğu bir giysidir. Mestler üzerin mesh yapılması caiz olduğundan abdest alırken kolaylık sağlayan mest, ayakların yeniden yıkanmasına gerek olmaksızın abdestli olunmayı sağlayabilmektedir.

Mest Giymenin Faydaları

Mest giymenin faydaları oldukça çoktur. Bunlardan biri, özellikle kış aylarında ayaktan çıkarılmadan abdest alındığı için ayakları sıcak tutmaktadır. Bu sayede ayağın üşütmesi ile meydana gelebilecek olan hastalıklarında önüne geçilmektedir. Öte yandan ayaklarındaki herhangi bir sağlık sorunu nedeni ile ayağına su değdirmemesi gereken kişiler için de faydalı olan bu giysiler, ayak sağlığını koruyabilmektedir.

Öte yandan hamile ve engelliler gibi ayağına uzanması zor olan kişilere de büyük kolaylık sunan mestler, bu açıdan da fayda sağlayabilmektedir. Mest giymenin faydaları elbette ki bu kadarla sınırlı kalmazken, evde, camide, sokakta, çarşıda, pazarda, hemen her yerde mestin ayaktan çıkarılmasına gerek olmadan abdest alabilmeye imkan sunulmaktadır.

Mest Nereden Satın Alınabilir?

Mest Giymenin Faydaları NelerdirGünümüzde mestler çeşitlilik gösterebilirken, İslam dininde nemli bir yere sahip olan ve Müslümanlara abdest alımını kolaylaştıran bu giysileri daha çok dini malzemeler satışı gerçekleştiren mağazalardan ya da e – ticaret sitelerinden temin edebilmek mümkündür. Bunlardan biri de Hedisam.com olarak gösterilebilmektedir. Mest fiyatları bakımından da piyasanın en uygunu olan Hedisam.com, her Müslümanın bütçesine hitap edebilmektedir.

En Kaliteli ve Uygun Mest Modelleri İçin Hedisam’ı Ziyaret Edebilirsiniz!

Hedisam.com, müşterilerine her türlü dini malzeme, hac malzemeleri ve mest modelleri ile hizmet veren bir e – ticaret sitesi olarak ifade edilmektedir. Bu alanda uzun zamandır hizmet veren Hedisam, en kaliteli ürünleri kendi çatısı altında toplamakta ve müşterisine sunmaktadır. Bunlardan biri de mest modelleridir.

Hedisam bünyesinde en şık ve kaliteli mest çeşitlerini ve modellerini bulabilmek mümkün olurken, mest fiyatları da oldukça uygundur. İhtiyacınız olan mestin temini içi Hedisam ideal bir tercih olacaktır.

Astarlı Keçi Derisi Mest

43,30 30,00
Koyun derisi mest Keçi derisinden imal edilmiştir. Diğer derilere göre daha uzun ömürlüdür. Fermuarlıdır. İçi miflonludur.  

Eshel Çorap Mest

160,00161,00
Eshel Mest Çorap 1- Eshel Mest’ler Abdest almanın kolay olmadığı ortamlarda imdadınıza yetişir. 2- Büyük numara ayakkabı gerektirmez. 3- Ayak sağlığınız korur. 4- İçine

Lastikli Deri Mest

30,0040,00
Koyun derisi mest Keçi derisinden imal edilmiştir. Diğer derilere göre daha uzun ömürlüdür. Fermuarlıdır. İçi miflonludur.  

Termal Mest

32,80
Termal mest Çorap kaliteli özel neopren kumaştan imal edilmiştir. Termal mest Türkiye’de üretilmiş olup gönül rahatlığı ile hemen kullanabilirsiniz. Mest

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir