Blog

Plajda Makyaj Yapmanın Sırları Nelerdir?

Z

Yaz günleri kişiye farklı bir hava ve güzellik katar. Güneşte bronzlaşmış ten ve açılmış saçlar kulağınıza hoş geliyordur. Plajda o kadar kadın arasından sıyrılıp öne çıkmak istersiniz. Çeşitli bikiniler giymek ne yazık ki yetmiyor. Saçınız ve cildinizde muhteşem görülmek zorunda. Biraz makyaj yaparak kusursuz görünmeniz elinizde. Ancak bunun için doğru makyajı yapmak, doğru makyajı yapmak için ise doğru makyaj malzemelerini kullanmanız son derece önemlidir. Aksi durumda makyajınız hem çok kötü görünecektir hem de gün boyu kalıcı olmayacaktır. Bu nedenle kaliteli makyaj malzemeleri kullanımı çok önemlidir.

Muhteşem Plaj Makyajı Nasıl Olmalıdır?

plajda makyaj yapmanin sirlari nelerdir 1Unutmamanız gereken ilk şey yüzünüzü ve vücudunuzu güneşten korumanız gerekir. Koruma faktörlü kremlerden faydalanmalısınız.

Güneş gören cildimiz tamamen kendini savunamaz hale gelir. Bu sebepten dolayı cilt kusurlarını kapatmalı renk farklılıklarını eşitlemek ve güneşten korumanız için, faktörlü renkli kremler tercih etmelisiniz. Bu sene favori olarak yüzünüze köpük dokuda olan kapatıcı özelliği bulunan yüksek faktörlü kremlerdir.

Göz kısımlarınıza su geçirmeyen maskara yapabilirsiniz. İlk olarak kapatıcı özellikli olan yüksek faktörlü göz kremi uyguladıktan sonra maskara geçebilirsiniz. Ancak hem su geçirmeyen hem de güneşte ve sıcakta akmayan maskaralar kullanmalısınız. Bu noktada da XP ürünlerini tercih edebilirsiniz XP Makyaj malzemelerinden maskaralar yaz günleri için çok kullanışlıdır. Kadınların sık sık tercih ettiği XP ürünleri hem plajda hem de diğer günlerde de gözünüzden akmaz.

Güneşten dolayı dudaklarda oluşan çatlaklıklar için lip balmlarla sürekli nemledirebilirsiniz. Aynı zamanda akmayan rujları kullanabilirsiniz. Bu noktada da yine kadınların sık sık tercih ettiği XP rujları kullanabilirsiniz. XP rujlar özellikle de denizde akmaması özelliği ile ön planda olan makyaj malzemeleri arasında yer alıyor.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir