Blog

Sıkma Kehribar Tesbihi Nasıl Anlarsınız?

2Q==

İslamiyet’te namaz sonrası Allah’ı zikretmek ve ibadet etmek amacıyla kullanılan bir araç olarak ifade edilmektedir. 99 ya da 33 adet tanenin bir araya getirilmesi ile elde edilen tesbih, bugün pek çok farklı malzemeden üretilebilmektedir. Özellikle kehribar ve türleri, tesbih yapımında kullanılan en değerli materyallerden biridir. Sıkma kehribar tesbih ise günümüzde en çok tercih edilen modellerdendir.

Sıkma kehribar tesbih özellikle de tesbihi aksesuar olarak kullanan erkekler tarafından tercih edilmektedir. Kullanıcısına ruhsal ve sağlık açısından fayda da sağlayan bu özel tesbih, diğer kehribarlara kıyasla en uygun tesbih fiyatlarına sahip olması ile dikkat ekmektedir.

Sıkma Kehribar Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Sıkma Kehribar Tesbihi Nasıl AnlarsınızSıkma kehribar tesbihler, pek çok insanın ilgiyle karşıladığı tesbih modellerinden biridir. Değerli bir tesbih olduğundan çeşitli sahte sıkma kehribarlar da bulunabilmektedir. Bu nedenle insanların en çok merak ettiği konulardan biri de “Sıkma Kehribar Tesbih nasıl anlaşılır?” sorusunun yanıtıdır.

Sıkma kehribar tesbihin sahtesi ve gerçeğini ayırt edebilmek için bazı testlerden geçirilmesi gerekebilir. Örneğin; kızılötesi ışık testi, uygulanabilecek olan en başarılı yöntemlerden biri olurken, ayrıca tuzlu su da etkili bir yöntem olarak kullanılabilmektedir. Bir miktar tuz ile karıştırılan suyun içine bırakılan tesbihin hareketleri gözlemlenmelidir. Eğer ki tesbih suyun dibine batıyorsa bu sahte bir sıkma kehribardır. Fakat su yüzeyinde kalıyorsa gerçek bir kehribar olduğunu anlayabilirsiniz.

Sıkma Kehribar Tesbih Temizliği Nasıl Yapılır?

Tesbih çeşitleri arasında oldukça dikkat çeken sıkma kehribar tesbihler, zaman içerisinde bakıma ihtiyaç duyulan modellerdir. Oldukça basit birkaç işlem ile bu tesbihlerin bakım ve temizliğini yapabilmek mümkündür.

Sıkma kehribar tesbihleri temizleyebilmek için günlük olarak 15 dakika kadar toprak üzerinde bırakılması gerekmektedir. Bu sayede negatif etkilerden temizlenebilmektedir. Maddi kirden temizlenebilmesi için de ılık su, sabun ve bir yumuşak bez yeterli olacaktır.

Pek Çok Sıkma Kehribar Tesbih Modellerini Hedisam’da Bulabilirsiniz!

Hedisam.com, birbirinden farklı onlarla tesbih ile hizmet veren kuruluşlardan biridir. Pek çok hediyelik tesbih modelini de bünyesinde barındıran Hedisam, bu modelleri en uygun fiyatlarla alıcılarına sunmaktadır.

Hac, umre ve mevlüt hediyelikleri için de hedisam.com adresini ziyaret ederek ihtiyacınız olan hediyeliklere ulaşabilirsiniz.

Ateş Sıkma Kehribar Çift Renk Kırmızı

245,95 195,55
Renk Değiştirebilen Ateş Sıkma Kehribar Çift Renk Kırmızı Sıkma kehribar tesbihler, toz kehribarın sıkıştırılmasıyla elde edilmektedir. Tesbih tutkunları açısından oldukça

Ateş Sıkma Kehribar Gümüş Kazaz Püskül

623,95 560,95
En Şık Modellerden Ateş Sıkma Kehribar Gümüş Kazaz Püskül Sıkma kehribar tesbihler, adından da anlaşılacağı üzere toz kehribarların preslenmesi, yani

Pres Kehribar Parçacıklı Tesbih

58,00 51,70
Pres Kehribar Parçacıklı Tesbih ile Sevdiklerinizi Mutlu Edebilirsiniz! Sıkma kehribar tesbihler, bazı çam ağaçlarının gövdesinde kendiğinden oluşan ve kehribar adı

Silindir 33lu Pres Kehribar Parçacıklı Tesbih

56,95 50,65
İlgi Çekici Modellerden Silindir 33’lu Pres Kehribar Parçacıklı Tesbih Tesbihler, oldukça eski çağlardan günümüze kadar gelen ve Müslümanların ibadet ederken

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir