Blog

Sıkma Kehribar Tesbihi Nasıl Parlatırsınız?

Z

Tesbih, Müslümanların ibadet ederken kullanmış oldukları bir araçtır. Allah’ı sayarak anmak, zikretmek amacıyla kullanılan bu araç, günümüzde pek çok tesbih çeşitleri ile karşımıza çıkmaktadır. Sıkma kehribar tesbihler de bugün en sık tercih edilen ve büyük ilgi gören çeşitlerden biridir.

Sıkma kehribar tesbihler, diğer kehribar türlerine kıyasla daha farklı bir yapıya sahiptir. Üstelik tesbih fiyatları bakımından da diğer kehribarlardan daha uygun olan bu tesbihler, kehribarın reçinesinden değil, bu reçinenin tozlarından elde edilmektedir. Yani kehribar tozlarının preslenmesi, sıkıştırılması ile imal edilmektedir. Sarı, turuncu, konyak rengi, kahverengi, kemik rengi, renksiz, siyah, mavi ve yeşil gibi farklı renk alternatiflerine sahip olan bu tesbihler, sıradan bir kehribarın sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir.

Nasıl Parlatırsınız?

Sıkma kehribar tesbih, uzun süre özelliğini kaybetmeden kullanılabilmesi için zaman zaman bakım yapılması ve temizlenmesi önemlidir. Özellikle de daha bakımlı ve parlak bir görünüme sahip olması için gerekli olan bu işlem hakkında pek çok kehribar sahibi “Sıkma Kehribar Tesbih Nasıl Parlatılır?” sorusuna yanıt aramaktadır.

Sıkma kehribar tesbihlerin parlatma işlemi sanıldığı kadar da zor değildir. Bir yumuşak bez ya da pamuk üzerine birkaç damla zeytinyağı damlatılarak da parlamasını sağlayabilmek mümkündür. Öte yandan bir kabın içerisine koyulan bir miktar ispirto yardımı ile de bu tesbihleri parlatabilmek mümkündür. Bunun için parlatılmak istenen tesbihin ispirtolu bez ile silinmesi ve ardından kurulanması yeterli olacaktır.

Sıkma Kehribar Tesbih Kokar mı?

Sikma Kehribar Tesbihi Nasil Parlatirsiniz 1

Sıkma kehribar tesbihler günümüzde tercih edilebilecek olan en ideal hediyelik tesbih türlerinden biridir. Kendine has özelliklerinin yanı sıra ayrıca bir kokuya da sahip olan bu tesbihler, belirli bir ısıya maruz kaldığında çam ağacına benzer bir koku salgılayabilmektedir.

Sıkma Kehribar Tesbihler İçin Hedisam’ı Ziyaret Edebilirsiniz!

Sıkma kehribar tesbihler, Hedisam tarafından müşterilerine özel sunulan tesbih modellerinden biridir. Sarı, kırmızı, kahverengi gibi çeşitli renk ve modellerde bulabilmenin mümkün olduğu bu tesbihler, hemen hemen her insanın zevkine hitap edebilecek tasarıma sahiptir. Üstelik ideal bir hediyelik olması da bu tesbihleri cezbederken, mevlüt hediyelikleri olarak değil, özel bir hediyelik olarak tercih edilmektedir.

Ateş Sıkma Kehribar Gümüş Kazaz Püskül

623,95 560,95
En Şık Modellerden Ateş Sıkma Kehribar Gümüş Kazaz Püskül Sıkma kehribar tesbihler, adından da anlaşılacağı üzere toz kehribarların preslenmesi, yani

Orjinal Damla Kehribar Gümüş Püskül

1630,90 1467,10
Orjinal Damla Kehribar Gümüş Püskül Tesbih ile Dikkatleri Üzerinize Toplayın! Sıkma kehribar tesbihler, Müslümanların günlük olarak ibadet ve vazifelerini yerine

Pres Kehribar Parçacıklı Tesbih

58,00 51,70
Pres Kehribar Parçacıklı Tesbih ile Sevdiklerinizi Mutlu Edebilirsiniz! Sıkma kehribar tesbihler, bazı çam ağaçlarının gövdesinde kendiğinden oluşan ve kehribar adı

Silindir 33lu Pres Kehribar Parçacıklı Tesbih

56,95 50,65
İlgi Çekici Modellerden Silindir 33’lu Pres Kehribar Parçacıklı Tesbih Tesbihler, oldukça eski çağlardan günümüze kadar gelen ve Müslümanların ibadet ederken

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir