Blog

Takke Takmanın Hükmü Nedir?

9k=

Takke, İslam dinine tabi olan erkeklerin namaz kılarken kullanmış oldukları bir tür baş örtüsüdür. Geçmişten günümüze kadar ulaşan takke, yarımküre şeklinde, bez ve kumaş gibi parçaların dikilmesi ya da ipin örülmesi ile elde edilmektedir. Başta saçların olduğu kısmı örterken, alnın açık kalmasını sağlamaktadır. Günümüzde onlarca farklı takke modelleri bulabilmek mümkün olurken, en sık tercih edilen modeller ise dantel ve kalıp takkelerdir.

Müslümanlar indinde önemli bir yere sahip olan takke, farz ya da nafile olmak üzere hemen hemen her namazda kullanılabilmektedir. Müslümanların bu konuda merak ettiği pek çok konu bulunurken, bunlardan biri de takke takmanın hükmüdür.

Takke Takmadan Namaz Kılmak Mekruh mu?

Takke takmadan namaz kılmak elbette ki mümkün olan bir durumdur. Çünkü takke takmak farz değil, sünnettir. Fakat sünnet olmasının yanı sıra takke takmadan namaz kılmak da mekruh olarak bilinmektedir. Her ne kadar takkeli bir şekilde namaz kılmak Müslümanlar için zaruri olmasa da, kişinin daha fazla sevaba nail olmasını sağlamaktadır. Buna göre takke takmadan namaz kılmak namazın mekruh olduğundan namazın sevabını azaltmaktadır.

Takke Takmanın Hükmü Nedir?

Takke Takmanın Hükmü Nedirİslam dininde namaz kılarken takke takmanın hükmü sünnettir. Raviler tarafından rivayet edilene göre Peygamber Efendimiz namaz kılarken pek çok kez başına takke ya da sarık geçirmiş ve bu şekilde namaz kılmıştır.

Takke takmanın hükmü ve fazileti ile alakalı çeşitli hadis-i şerifler de bulunmaktadır. Genellik bu hadis-i şerifler takke ya da sarık ile kılınan iki rekat namazın, takke ve sarıksız kılınan yetmiş rekat namazdan daha hayırlı olduğunu ifade etmektedir.

İhtiyacınız Olan Her Türlü Takke Çeşitlerini Hedisam’da Bulabilirsiniz!

Hedisam.com, uzun zamandır dini malzemeler üzerine hizmet vermekte olan bir firmadır. Seccadeden tesbihe, ihramdan dini tablolara varana kadar yüzlerce farklı ürün ile hizmet veren Hedisam, birbirinden şık takke çeşitlerini de alıcılarına sunmaktadır.

Günümüzde pek çok farklı takke türü bulabilmek mümkündür. Hedisam bünyesinde bulunan takke türleri ise desenli orlon papak, el örgüsü hacı papak, dantel takke, Osmanlı fes ve namaz takkesidir. Pek çok farklı ren alternatifine sahip olan bu takkeleri kolaylıkla sipariş etmek mümkün olurken, ülkenin her köşesine gönderim sağlayabilmektedir.

El Örgüsü Beyaz Takke

23,75 17,92
El Örgü takke Kafa ölçüsü bulunmamaktadır. Ürünün desenleri görsellerden farklılık gösterebilir Tüm fes ürünlerimizin kalitesi ve görünümü güzel olmakla birlikte

El Örgüsü Namaz Takkesi

23,75 17,92
Tüm fes ürünlerimizin kalitesi ve görünümü güzel olmakla birlikte seçeceğiniz hediyenin alacağınız kişiye uygun bir görselde olması önem arz etmektedir.
-22%
9k=
Beyaz
Kahverengi
Krem
Lacivert
Siyah
Sütlü Kahve
Kapat

Jilatinli Takke

9,70 7,60
Jilatinli Takke Likralı Siyah
-18%
9k=
Beyaz
Kahverengi
Krem
Lacivert
Siyah
Sütlü Kahve
Kapat

Namaz Takkesi 12 Adet

17,05 13,90
Konya Takke 12 adet  Beden yoktur. Ürünler esnek yapısı sayesinde büyük küçük her ölçüdeki kafa’ya olabilmektedir. Renkleri mevcuttur. Yerli üretimdir. 1

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir