Blog

Ten Rengine Uygun Allık Seçimi ve Kullanımı!

2Q==

Doğru rengi seçmek başlı başına bir iştir. Eğer allığınız yüzünüzde çok belirgin duruyorsa yanlış bir ton seçmişsiniz demektir. Allık, cilt renginizi değiştirmekten çok cildinize canlılık ve sıcaklık katmak içindir. Yüzünüz kızardığında teninizin aldığı doğal renklere uyan tonları genellikle pembe ve gül rengini tercih edebilirsiniz.

Açık tenliler içinde kahverengi olmayan yumuşak, pastel tonları, açık pembeleri seçmeliler. Orta tenliler kum rengi ve pembe tonlarını tercih edebilirler. Şeftali ve mercan kızıllar için idealdir. Sarı ve zeytin rengi teni olanlar için gül pembesi önerilebilir. Şeftali ve bronz tonlarından uzak durmalı, kahverengi ve bakır tonlarını aramalısınız. Koyu veya siyahî tenlilere en iyi giden allık renkleriyse mor, fuşya, koyu bronz veya şarabidir.

Çatlamış kılcal damarlarınız varsa ya da cilt renginiz göz alıcıysa içinde kırmızı bulunan allıklar size göre değildir. Sarımsı kahve veya bal rengi tonlarını tercih etmelisiniz.

ten rengine uygun allik secimi ve kullanimiSüper modellerde muhteşem duran her şey gündelik hayata taşınamaz. Taşbebek gibi boyanmış parlak fuşya rengi yanaklara eşlik eden beyaz farlar büyük ihtimalle en çok, özel durumlara veya pırıltılı dergi çekimlerine yakışır. Siz siz olun, doğal bir görünüm için pembe veya şeftalinin zarif tonlarından ayrılmayın. Üstelik bu renklerin uygulanmaları çok daha kolaydır.

  • Acil Durumlar için Allık

Krem allık etkisi için bir parça ruju yanaklarınıza sürebilirsiniz.

  • Toz Allıklar

Toz allıklar, kontrolü ve cilde sürülmesi kolaydır. Bu nedenle de özellikle yağlı ciltler için en çok tercih edilen allık tipidir. Dezavantajı allığı sürmek için bir fırçaya ihtiyacınız olması ve eğer fazla miktarda sürdüyseniz telafisinin zorluğudur. Fırçayı allığa buladıktan sonra sert ve yapay bir görünüm bırakmaması için fırçanın üzerindeki fazla tozu silkelemelisiniz. Daha sonra yanaklarınızın ortasından kenarlarına doğru sürmelisiniz. Rengin cildinize iyice karışması için fırçayı dairesel hareketlerle kullanmalısınız.

  • Krem Allıklar

Krem allıklar, ilde kolaylıkla yayılılar. Kuru ve güneşten zarar görmüş ciltler için idealdir Cilt üze rinde rahatlıkla kayıyor ve kırışıkların içini doldurmuyor. Eğer cildiniz yağlıysa uzak
durmanızda yarar var. Direkt olarak yüzünüze sürmeli ve rengi yavaş yavaş oluşturmalısınız, ideali krem allığı pudrasız bir cilde sürmektir. Sınır çizgileri oluşmasını önlemek için aşağı ve dışarı doğru hareketlerle çalışmalısınız.

  • Jel Allıklar

Jel allıklar, en saydam rengi jel allıkla elde edebilirsiniz. Çıplak cilde doğal bir görünüm vermek için harika bir allık tipidir. Yeni nemlendirilmiş ve başka bir şey sürülmemiş ciltlerde harikalar yaratır. Saç diplerinde renk yoğunlaşması yaratmamak için elmacık kemikleriniz üzerinden başlayarak dışarıya doğru hareketlerle sürmelisiniz. Jel allıklar, genç ve ışıltılı bir görünüm için idealdir ve uygulanmaları da çok kolaydır. Çabucak sürün ve lekelenmiş parmaklarınızı yıkamayı unutmamalısınız.

2Q==
Kırmızı
Pembe
Sarı
Kapat

XP Nudes 3-12 Farklı Ton-Eyeshadow Collection

25,00 24,80
XP Nudes 3 Far Paletinde 12 farklı ton ile büyülenmemek elde değil. Hem koyu hem de açık renkleri bir arada

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir