Blog

Tesettüre Uygun Makyaj Önerileri

2Q==

Tesettür için makyaj uygulamamıza ilk olarak göz altımızdaki koyu renkli halkalar varsa kapatıcı ürünler kullanarak, onları gizlemekle işe başlamalısınız. Bu sayede gözlerimiz dinlenmiş ve daha canlı bir görünüme kavuşacaktır. Cildinizde kapatmak istediğiniz bölgeleri, ten renginiz ile uyumlu bir kapatıcı fondöten veya pudra, krem gibi ürünler kullanarak gizleyebileceğinizi unutmamalısınız. Ayrıca bu tür kapatıcıları ürünleri kullanırken aşırıya kaçmayarak, mümkün olabildiğince ince bir şekilde sürmeye dikkat ederseniz, daha etkili bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Güzelliğinize gölge düşürecek, karmaşık bir makyajdan uzak durmalı ve ne yaptığınızı tam olarak bilmelisiniz. Şüphesiz, gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız ve etkili bir göz makyajı için kalem, sürme, rimel veya eyeliner kullanabilirsiniz. Fakat sürme, eyeliner, göz kalemi gibi göz makyajı yaparken kullanacağınız ürünler ile göz çevrenizde abartılı bir dokunuş yapmak yerine gözlerinize doğal ve güzel bir görünüm kazandırmaya çalışmalısınız. Unutmayın, makyaj yaparken ne kadar doğal olabilirseniz, o kadar daha güzel olursunuz.

tesetture uygun makyaj onerileri 2Kısa ya da küçük kirpikleriniz varsa uzun ve dolgun gösteren rimelleri tercih etmelisiniz. Unutmayın, göz makyajı bir makyajın en önemli ve güzel gösteren kısmıdır. Bu nedenle hem kirpiklerinize hem göz kapakları ve kaşlarınıza önem vermelisiniz. Kaşlarınızda seyreklikler mevcutsa kaş farı kullanmalı ve boşlukları doldurmalısınız. Far seçimlerinizi ise kıyafetlerinize uygun renklerde belirlemelisiniz.

Makyaj sırasında tamamı ile kendi zevkiniz ve tercihinize göre istediğiniz uygulamaları yapabilirsiniz fakat pudra veya fondöten kullandıysanız allık kullanmanıza hiç gerek yok. Güzel gözleriniz tüm dikkatleri üzerinize çekecektir. Eğer yine de allık kullanmak istiyorsanız, pembe tonları yerine şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz.

Tesettüre uygun dudak makyajı yaparken, dudaklarınıza ruj yerine dudak bakım kremleri kullanmanız daha güzel bir görünüm ortaya çıkartacaktır. Bu sayede hem doğal hem de ışıltılı dudaklara sahip olabilir ve dudaklarınız için fazladan daha fazla bakım yapmamış olabilirsiniz.

XP Nudes 3-12 Farklı Ton-Eyeshadow Collection

25,00 24,80
XP Nudes 3 Far Paletinde 12 farklı ton ile büyülenmemek elde değil. Hem koyu hem de açık renkleri bir arada

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir