Blog

Toz Kehribar Tesbih Renk Değiştirir mi?

Z

Toz kehribar tesbih adından da anlaşılacağı üzere çeşitli çam ağaçlarında kendiliğinden ortaya çıkan reçinenin zaman içerisinde sertleşmesi, toz haline gelmesi gibi evrelerden sonra bu tozların preslenmesi ile elde edilmektedir. Doğada kendiliğinden ortaya çıktığı ve insanlara çeşitli konularda önemli faydalar sağladığı için oldukça önemli bir yere sahip olan toz kehribar tesbih, daha çok sahip olduğu özellikleri ile insanların dikkatini çekmektedir.

Toz Kehribar Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Toz kehribar, tesbih çeşitleri arasında yer alan özel teşbihlerden biridir. Doğada nadiren ortaya çıkan kehribardan elde edilmesi, bu teşbihi özel kılan en önemli unsurdur. Bunun yanı sıra içeriğinde fosillerşmiş böcek ve hayvan kalıntılarının bulunması, oldukça uzun yıllar süren bir dönüşümün ardından tesbih haline getirilmesi, insanlardaki negatif elektriği çekmesi, stresin önüne geçmesi ve pozitif bir enerji kazandırması, yine bu tesbihin özellikleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla ideal bir hediyelik tesbih olan bu modeller, her insanın zevklerine hitap edebilmektedir.

Toz Kehribar Tesbih Renk Değiştirir Mi?

Toz Kehribar Tesbih Renk Değiştirir miToz kehribar tesbih özellikleri alakalı insanların en çok merak ettiği konulardan biri de “Toz Kehribar Tesbih Renk Değiştirir mi?” sorusunun yanıtıdır. Bu gibi kehribar tesbihlerin en önemli özelliklerinden biri de renk değiştiriyor olmasıdır.

Kehribar tesbihler, günümüzde pek çok erkeğin elinde görebileceğimiz tesbih modellerinden biridir. Önemli bir aksesuar olarak kullanılan bu tesbihler, en değerli ve özel tesbihler arasında yer almaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden bir diğeri ise renk değiştiriyor olmasıdır. Toz kehribar tesbihler de tıpkı diğer kehribar tesbihler gibi zaman içerisinde kullandıkça ve ısıya maruz kaldıkça renk değiştirebilmektedir. Bunun yanı sıra ışığa maruz kalan kehribarın da renk değiştirdiği bilinmektedir.

Toz Kehribar Tesbih Ne Kadar Sürede Renk Değiştirir?

Renk değiştirme özelliği ile pek çok erkeğin gözdesi haline geline gelen toz kehribar teşbihlerin ne kadar süre içerisinde renk değiştirebileceğini dair herhangi bir bilgi vermek mümkün değildir. Bu durum kişinin kullanım durumuna ve tesbihin maruz kaldığı ısıya göre değişiklik gösterebilmektedir Ancak toz kehribar tesbihlerin en fazla 1 sene içerisinde renginde değişiklikler görülmeye başlanacaktır.

Toz kehribar tesbihler her ne kadar bu gibi özellikleri ile şık bir hediyelik olsa da, değerli bir tesbih olduğundan mevlüt hediyelikleri olarak uygun değildir. Ancak maddi durumu yeterli olanlar bu gibi özel tesbihleri de mevlüt için tercih edebilmektedir.

Silindir 33lu Pres Kehribar Parçacıklı Tesbih

56,95 50,65
İlgi Çekici Modellerden Silindir 33’lu Pres Kehribar Parçacıklı Tesbih Tesbihler, oldukça eski çağlardan günümüze kadar gelen ve Müslümanların ibadet ederken

Usta İşi Sıkma Kehribar Tesbih

625,00 562,00
Özel İnsanlar İçin Usta İşi Sıkma Kehribar Tesbih Sıkma kehribar tesbihler, bazı çam ağaçlarının gövdesinden çıkan ve kehribar adı verilen

Yeni Osmanlı Sıkma Kehribar İri Boy

1253,95 1127,95
Yeni Osmanlı Sıkma Kehribar İri Boy Tesbih ile Koleksiyonunuzu Tamamlayın! Sıkma Kehribar Tesbihler, toz kehribarların preslenmesi yani sıkıştırılması yöntemi ile

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir