Blog

Yağmurlu Havada Makyaj Nasıl Yapılır?

Z

Yağmurlu Havada Makyaj Nasıl Yapılır?

Yağışlı ve nemli havalarda makyajımıza biraz daha özen göstermemiz gerekli. Yağışlı bir güne merhaba dediniz ve makyajınızın akma ihtimali sizi endişelendirdi. İlk aşamada sakin olmalı ve yapacağınız küçük birkaç işlemle daha kalıcı bir makyaj elde edebilirsiniz. Yağışlı soğuk günlerin tadına varabilirsiniz. Öncelikle uyguladığınız kapatıcının her yere değil sadece renk eşitsizliği olan yerlere sürün. Böylece başka yerlere bulaşmasını engellersiniz. Fondöten yerine renkli nemlendiriciler BB, CC gibi kremler kullanabilirsiniz. Fondötenin akmasına engel olursunuz ve cildiniz daha canlı, parlak görünüşe sahip olmasını sağlarsınız.

Suya Dayanıklı Maskaralar Kullanmalısınız

yagmurlu havada makyaj nasil yapilir 1Yağışlı havalarda, ıslak olan yüzünüzü kurulamaya kalktığınız zaman havlu fondöten içinde kalmaz. Yağışlı havalarda hepimizin korkulu rüyası elbette ki maskaramızın akması. Bunun için yapmanız gereken şey suya dayanıklı akmayan maskaralar kullanmak. Bu maskaraları kullandığınız zaman seksi bakışlara sahip olmamanız için bir neden yok. Toz allıkları yağışlı havalarda bir kenara atmalısınız. Çünkü bu havalarda krem allık kullanmanız sizin yararınıza olacak. Krem allığı kullandığını takdirde cildinize kullandığınız rengi sabitlemiş olursunuz. Krem allıklar bulaşma ve akma yapmadığından gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Göz kalemi kullanmakta yağışlı havalarda tehlikeli gözükebilir. Özellikle yağlı göz kalemi kesinlikle akacaktır. Bu yüzden akmaması için maskara da olduğu gibi suya dayanıklı ürünler tercih etmelisiniz. Göz yapınız yağlıysa siyah yerine kahverengi göz kalemlerini seçmenizi öneririz.

Eyelinerin akmamasını istiyorsa suya dayanıklı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca eyeliner sürmeden önce göz kapaklarınıza uyumlu makyaj bazı sürünüz. Makyajınızın daha uzun ömürlü olmasını ve akmamasını istiyorsanız primer veya transparan pudra kullanmak işe yarayacaktır.

2Q==
Kırmızı
Pembe
Sarı
Kapat

Starlife Maskara Big Eyes

7,75
Starlife Maskara Big Eyes

XP Nudes 4-12 Farklı Ton-Eyeshadow Collection

25,00 14,45
XP Nudes 4 12 farklı tonu ile karşımıza çıkıyor. 12 farklı tonlu far paleti satın alarak her gün farklı göz

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir