Blog

Zemzem Suyunun Diğer Sulardan Farkı Nedir?

9k=

Zemzem suyu, İslam dininde Müslümanlar tarafından kutsal olarak kabul edilen ve mukaddes topraklardan çıkan bir sudur. Zemzem suyunun fazileti anlatılamayacak kadar büyük olurken, 4 bin yıl öncesinde, Hz. İsmail’in bebeklik döneminde ortaya çıkmış bir sudur. Üzerinde ne kadar araştırma yapılırsa yapılsın sırrı bir türlü çözülemeyen bu su, Müslümanların şifa kaynağı olan mucizevi bir sudur.

Zemzem Suyunun Diğer Sulardan Farkı Nedir?

Zemzem suyunun diğer sulardan farkı kıyaslanamayacak kadar çoktur. Zemzem suyu, diğer içme sularına kıyasla içeriğinde çok daha az kükürt ve tuz içermektedir. Bilimsel araştırmalarla sabit olan bu farklardan bir diğeri de, içeriğinde insan sağlığını zarar verecek hiçbir maddenin, bir mikrop ya da bakterinin dahi bulunmamasıdır.

Bugün dahi hala 1,5 metre derinliğindeki bir kuyudan çıkarılan bu su, diğer içme sularına kıyasla besleyici bir özelliğe sahiptir. Çöl susuzluğunu dahi gidermesi, açların karnını doyurması, vücudun ihtiyaçlarını karşılayabilecek besleyici değerlere sahip olması, zemzem suyunun diğer sulardan farkını ortaya koymaktadır.

Zemzem Suyunun Anlamı Nedir?

zemzem suyunun diger sulardan farki nedirZemzem suyunun anlamı oldukça büyük ve oldukça derindir. Daha çok bu suyun anlamı, daha çok tarihte 4 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Hz. İbrahim as. Cenabı Hakk’ın emri ile Hz. Hacer ve kundaktaki Hz. İbrahim as.’ı şuanda Zemzem suyunun çıkarıldığı yere bırakmıştır. Uzun süre burada aç kalan Hz. Hacer ve Hz. İsmail, belli bir zaman sonra ellerinde kalan son suyu da tüketince iyice aç ve susuz kalmıştır. Hz. İsmail bu duruma daha fazla dayanamayarak ağlamaya başlayınca Hacer Validemiz birilerini bulabilmek ümidiyle Safa ile Merve arasında koşmaya başlamıştır. Sonunda Merve Tepesi’ne çıkan Hacer Validemiz bir ses duymuş ve Hz. İsmail’in yanında Cebrail as. görmüştür. Yine Cenabı Hakk’ın emri ile bir rivayetlere göre ayağı ya da eli ile toprağı kazıyan Cebrail as. zemzem suyunun çıkmasını sağlamıştır. Bu durumu çok sevinen Hz. Hacer ise suyun akmasını engellemek adına “Dur Dur” anlamına gelen “Zem Zem” diye hitap etmiş ve suyun durmasını sağlamıştır. Zemzem suyunun anlamı tam olarak budur.

Zemzem Suyunun Faydaları

4 bin yıldır insanların şifa kaynağı olarak tüketmiş olduğu zemzem suyu, pek çok fayda sağlamaktadır. Mide ülseri, karaciğer rahatsızlıkları, cilt sorunları, göz sağlığı ve bunun gibi çeşitli sağlık sorunlarına karşı oldukça faydalı olan bu su, aynı zamanda açlığı ve susuzluğu gidermekte, ne niyetle içilirse ona şifa olmaktadır.

100 Kişilik Hac ve Umre Hediyelik Paketi

1885,00 1675,00
HAC014 KODLU PAKET 100 Kişilik Paket İçeriği Birim Fiyat Adet 1. VELÜR SECCADE 6,50 ₺ 100 2. 10 MM AKRİLİK

Mevlit Hediyesi

21,25 19,15
Mevlit Hediyesi Ürün Açıklaması 1 Adet Çanta Boy Kadife Kablı Yasin Cüzü 1 Adet Zemzem Suyu 1 Adet Hurma 1

Mevlit Hediyesi 50 Adet

572,50 514,75
Mevlit Hediyesi 1 Adet Mini Boy Kadife Kablı Kur’an-ı Kerim 1 Adet Zemzem Suyu 1 Adet Zikirmatik 1 Adet Hediyelik

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir