Blog

Bone Kullanmak için 3 Neden!

Bone kullanmak icin 3 neden

Tesettür bone, Müslüman kadınların Allah’ın emri olan tesettürü yerine getirirken kullanmış oldukları bir tür başlıktır. Çeşitli kumaşlardan üretilen, düz ya da kıvrımlı bir modele sahip olan tesettür bone, oldukça eski zamanlardan bu yana kullanılagelmiştir.

Bugün ise modaya yön verebilmek adına birbirinden farklı ve şık bone modelleri bulabilmek mümkündür. Üzerine şal ya da eşarp gibi herhangi bir örtü gerekmeden de kullanılabilen bu bone modelleri, daha çok kadınların zevklerine hitap edebilmek amacıyla üretilmektedir. Üstelik tek başına takılabildiğinden kullanımı da oldukça basittir.

Tesettürüne önem veren ve emri tam manasıyla yerine getirmek isteyenler için de önemli bir yere sahip olan tesettür bone, ipek, kumaş, saten gibi farklı kumaşlardan üretilmektedir. En kullanışlı ve sağlıklı olanı ise pamuktan üretilen bone modelleridir. Bu boneler hem daha sağlıklı, hem de terletmeden rahatlıkla kullanılabilmektedir.

İslam tarihine bakılacak olursa; geçmişte olduğu gibi bugün de bone kullanabilmek için pek çok neden gösterebilmek mümkündür. Örneğin; tesettürün gerekliliklerini yerine getirmek, saçların toplu bir şekilde bir arada kalmasını sağlamak, eşarbın daha hoş bir görünüme kavuşmasını sağlamak gibi durumlar, bone kullanmak için birer neden olarak gösterilebilmektedir.

Tesettürün Gerekliliklerini Yerine Getirmek İçin Bone Kullanılmalıdır

Tesettür, Müslüman kadınlar üzerine emredilen bir tür ibadettir. Belirli şartlara sahip olan tesettür için en önemli şartlardan biri de saçların örtülmesi, gizlenmesidir. Bu konuda oldukça başarılı olan tesettür bone, saçların tümünü kapatacak şekilde kullanılmaktadır. Üstelik bone eşarp ve şal da aynı görevi üstlenerek örtünmeyi sağlayabilmektedir.

Eşarp ya da Şalın Daha Hoş Bir Görünüme Sahip Olması İçin Gereklidir

Eşarp ya da şalın daha şık ve kusursuz bir görünüme sahip olabilmesi, saçların başörtüsü arasından çıkarak çirkin görünmesinin engellenmesi için bone kullanılması gereklidir. Bone şal da başlı başına kullanıldığında hoş ve gerektiği gibi görünebilmektedir.

Bone ile Saçlar Dağılmadan Toplu Kalır

Bone sayesinde kadınların saçları dağılmadan toplu bir şekilde kalabilmektedir. Bu sayede eşarbın ya da şalın altından, kenarlarında herhangi bir saç teli çıkmadan örtünebilmek mümkündür.

Tesettürlü kadınlar için gerekli olan bone fiyatları oldukça uygun olurken, bu başlıkları Hedisam’da da bulabilmek mümkündür. Üstelik en uygun bone fiyatları da yine Hedisam’da bulunmaktadır.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir