Blog

Bone Nasıl Kullanılır?

Bone nasil kullanilir

Tesettür bone, adından da anlaşılacağı gibi tesettürlü kadınların kullanmış oldukları, saçların tamamını görünmeyecek şekilde örten bir tür başlık ya da örtü olarak tanımlanmaktadır. Uzun zamandır kadınlar tarafından kullanılmakta olan bone, tesettürün bir gerekliliği olarak ifade edilmektedir. Baş örtüsünün altından saçların görülmesini engellemesi, tam anlamıyla örtünme emrini yerine getirmeye yardımcı olması amacıyla kullanılan tesettür bone, günümüzde pek çok farklı renk, model ve desenlerde olabilmektedir.

Bone Nedir?

Çoğu zaman düz ve yumuşak bir kumaştan üretilen ve saçları örtmesi amacıyla kullanılan bir tür başlığa bone adı verilmektedir. İslam dininde kadınlar için emredilen örtünmeyi hakkıyla yerine getirebilmek amacıyla kullanılan bu başlık, bugün onlarca farklı bone modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bone eşarp, şal, saten bone, naylon bone, fiyonklu bone, büzgülü bone ve sarmalı bone de bu modellerden yalnızca bazılarıdır.

Bone Nasıl Kullanılır?

Günümüzde yeni yeni örtünen ve örtünmeyi öğrenen pek çok kadının merak ettiği konulardan biri de bonenin nasıl kullanılacağıdır. Normal şartlarda bone, modeline ve türüne göre farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Örneğin; düz boneler, daha çok eşarp ya da şal gibi başörtülerinin altına takılmaktadır. Genellikle siyah rengi ile tercih edilen bu boneler, hemen hemen her renkten kıyafete uyum sağlayabilmektedir.

Bone şal ya da eşarp ise kullanımı en kolay olan bone modellerinden biridir. direkt olarak kullanıma hazır bir şekilde satışa sunulan bu boneler, yalnızca başa geçirilerek kullanılmaktadır. Bunun yanında herhangi bir işlem yapılmasına gerek duyulmamaktadır.

Öte yandan fiyonklu ya da büzgülü gibi bone modelleri de direk olarak başa takarak kullanılan bonelerdir. Üstelik günümüzde sıklıkla karşılaştığımız bu modeller, her renkte, desende ve modelde olabilmektedir.

En Kaliteli Bone Modelleri Hedisam.com’da!

Hedisam.com, günümüzde Müslümanların hemen hemen her ihtiyacını karşılayabilmek adına bünyesinde binlerce ürün barındıran bir e-ticaret sitesidir. Tesettürlü kadınların ihtiyaçlarından olan boneleri de bulabilmenin mümkün olduğu Hedisam, en uygun bone fiyatları ile hizmet vermektedir.

Sizlerde ihtiyacınız olan bone modellerini incelemek ve bone fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için hedisam.com adresini ziyaret edebilir, dilediğiniz modeldeki boneyi kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir