Blog

Bufalo Boynuzu Tesbih Modellerimizi Gördünüz mü?

Bufalo Boynuzu Tesbih Modellerimizi Gördünüz mü

Tesbihler, Müslümanlar için özel bir yere sahip olan, namaz sonrasında ya da günlük olarak yapılan zikir ve ibadetlerde yardımcı olan bir ibadet aracı olarak ifade edilmektedir. Tarihi oldukça eski yıllara dayanan tesbihler 33’lü ya da 99’lu olarak üretilirken, 33’lü tesbih çeşitleri genellikle günlük kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır.

Pek çok tesbih ustası, birbirinden değerli materyalleri işleyerek oldukça özel tesbih modelleri ortaya çıkarmaktadır. Bufalo boynuzu tesbih modelleri de, usta elinden çıkan bu özel tesbihlerden yalnızca bazılarıdır.

Bufalo Boynuzu Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Tesbih çeşitleri arasında oldukça dikkat çeken modellerden Bufalo boynuzu tesbih modelleri, erkekler tarafından en çok beğeni toplayan tesbih modellerinden biridir. Günümüzde ender görülen bufalo boyunuzun sert yapısının usta elinde işlenmesiyle elde edilen Bufalo boynuzu tesbihler, tesbih erbabı olanlar tarafından kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Genellikle koyu renkte olan bu tesbihler, ince ve hafif bir yapıda olmakla beraber hafif bir sürtünmede dahi toz çıkarabilmektedir. Bu özelliği sayesinde bufalo boynuzu tesbihleri anlayabilmek mümkündür.

Bufalo Boynuzu Tesbih Özellikleri Nelerdir?

bufalo boynuzu tesbih modellerimizi gordunuz muBufalo boynuzu tesbih modelleri koleksiyonluk parçalardır. American bofalolarının boynuzlarından elde edilmasi sebebiyle özel tesbihler kategorisinde değerlendirilmektedir.

Hedisam tarafından tesbih tutkunlarına özel olarak sunulan bu model ise, arpa kesim olması ile dikkat çekmektedir. İnce ve zarif yapısını Osmanlı tarz bir imame ile süsleyen ustamız, oldukça özel olan bu parçayı 21 cm uzunluğunda tutmuştur. Renk bakımında da alacalı olması, gerçek bir bufalo boynuzu olduğunu göstermektedir. Sevdiklerinize verebileceğiniz en değerli hediyelik tesbih olabilme niteliğine de sahiptir.

Bufalo Boynuzu Tesbih Neden Almalısınız?

Bufalo boynuzu tesbihleri satın almak için onlarca bahane bulabilmek mümkündür. Gerçek bir bufalonun doğal yollarda yaşamını yitirmesinin ardından boynuzları kullanılarak elde edilen bu tesbihler, oldukça nadir bulunduğundan ve hayvansal bir tesbih ürünü olduğundan önemli bir yere sahiptir. Dolayısıyla tesbihlere farklı bir ilgisi olan her erkek, böyle nadide bir parçaya sahip olmayı istemektedir.

Bunun yanı sıra insanların sevdiklerine verebileceği oldukça değerli bir hediye olan bu model, sevdiklerinizi sevindirebilmek için de satın alınabilmektedir. Fakat şunu belirtmek gerekir ki; bufalo boynuzu tesbihler mevlüt hediyelikleri için uygun bir model değildir. Ancak özel ve koleksiyonluk bir hediye olabilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir