Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Cenaze Malzemeleri

Cenaze, kefenlenip tabuta koyulan ve defnedilmeye hazır olan insanların ölüsüne verilen addır. Bunun yanı sıra ölülerin defin töreni olarak da ifade edilen cenaze, yaşamını sürdüren her insanın başına gelen ve gelecek olan bir olaydır. Vefat eden insanların defnedilmeye hazırlaması için ihtiyaç duyulan malzemelere ise cenaze ve kefen malzemeleri adı verilirken, bu malzemeler genellikle ölü yıkama işlemi esnasında kullanılmaktadır.

Cenaze Malzemeleri Nedir?

Cenaze malzemeleri, daha çok sabun, pamuk, gül suyu, çörek otu, iki ya da üç parçadan oluşan kefen, örtü ve havlu gibi malzemelerdir. Genellikle ölülerin gömülmeye hazırlanması için yıkama işlemi sırasında gerekli olan bu cenaze malzemeleri, günümüzde pek çok mağaza tarafından cenaze levazımatı olarak satışa sunulmaktadır.

Cenaze Setinin İçeriğinde Neler Bulunur?

Cenaze malzemeleri insanlara kolaylık sağlayabilmesi açısında set halinde de alıcılarına sunulabilmektedir. Cenaze seti olarak da ifade edilen bu takımın içeriği ise kadın ya da erkek meyyite göre değişiklik gösterebilirken, cenaze malzemesi fiyatları da yine içeriğe göre değişmektedir. Ancak genel olarak cenaze seti toptan içeriğinde eldiven, pamuk, bez, sünger, havlu, peştamal, çörek otu, kötü kokuyu önlemek için gül suyu, kefen bezi ve bu gibi malzemelerden oluşmaktadır.

Cenaze havlusu diğer havlulara göre daha farklı bir yapıya sahip olurken, bu malzemeler tercihe göre tekli olarak da satın alınabilmektedir.

Toptan Cenaze Malzemeleri Satan Yerler

Günümüzde pek çok toptan cenaze malzemeleri satan mağaza ya da e-ticaret sitesi bulunurken, bunlardan biri de Hedisam’dır. Hedisam.com en uygun cenaze malzemesi fiyatları sunarken, birbirinden kaliteli setleri de alıcılarına sunmaktadır.