Blog

Çift Renk (Renk Değiştiren) Tesbih Modelleri

Çift Renk Renk Değiştiren Tesbih Modelleri

Tesbihler, Müslümanların ibadetlerinde kendilerine yardımcı olan ve belirli bir sayıdaki boncuğun ibr ipe dizilmesiyle elde edilen bir tür ibadet aracı olarak tanımlanmaktadır. Oldukça eski zamanlarda bugüne kadar gelen tesbihler, çeşitli materyallerin işlenmesiyle elde edilebilmektedir. Örneğin; çift renk tesbih ya da diğer bir deyişle renk değiştiren tesbih, günümüzde oldukça dikkat çeken tesbih modelleri arasında yer almaktadır.

Çift Renk (Renk Değiştiren) Tesbih Modelleri

Çift renk tesbih modelleri, genellikle bulunduğu yere ve kullanım durumuna göre renk değiştirebilme özelliği ile bilinmektedir. Hedisam bünyesinde de bulabilmenin mümkün olduğu bu tesbih çeşitleri, farklı materyallerden elde edilebilmektedir. Bu duruma bir örnek göstermek gerekirse; Hedisam tarafından alıcılarına sunulan Ateş Sıkma Kehribar Çift Renk Kırmızı tesbih modelinde, normal şartlarda kırmızı olarak görünen bu ateş sıkma kehribar tesbih, kullanıldıkça ya da güneş karşısında belli bir ısıya ulaştığında renk değiştiren tesbih özelliğine bürünmektedir. Yani rengi daha koyu ve parlak bir kırmızı haline gelebilmektedir.

Her Kehribar Tesbih Renk Değiştirir Mi?

cift renk renk degistiren tesbih modelleriKehribar tesbih modelleri, genellikle renk değiştirme özelliği ile bilinmektedir. Kehribarın bu özelliği zaman içerisinde ortaya çıksa da, pek çok insan bu özellik hakkında araştırmalar yapmaktadır. Kehribar taşından yapılan bir teşbihin güneş ışınları karşısında belli bir ısıya ulaştığı zaman renginde değişiklik olduğu bilinmektedir. Genellikle işlendikten, yani tesbih haline getirildikten 5 sene sonra renk değiştirmeye başlayan bu tesbihler, 15 yılı doldurduğunda kehribarın gerçek rengini almaktadır. Bu özelliği de kehribarı oldukça değerli kılmaktadır.

Hedisam’ın Hediyelik Tesbih Modellerini Gördünüz Mü?

Hedisam’ın tesbih yelpazesi yalnızda renk değiştiren tesbihler ile sınırlı değildir. Hediyelik tesbih modelleri ile de dikkat çeken Hedisam, fil dişi tesbih, deve kemiği tesbih, Koç ya da bufalo boynuzu tesbih, akik taşı tesbih, mercan taşı tesbih, cam kesme kristal tesbih, katalin tesbih ve bunun gibi daha nice tesbih modellerini bünyesinde barındırmaktadır.

Mevlüt hediyelikleri olarak tercih edilen tesbih modelleri ise daha 99’lu olarak üretilen namaz teşbihleridir. Örneğin; gül kokulu tesbihler, katalin tesbihler, cam kesme kristal tesbihler ya da inci tesbihler, hac, umre ve mevlüt gibi özel programlar için ideal bir hediyelik olarak tercih edilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir