Blog

Damla Kehribar Tesbihin Bakımı Nasıl Yapılır?

Damla kehribar tesbihin bakimi nasil yapilir

Tesbih, belirli bir sayıda tanenin bir ipe dizilmesi ile elde edilen ve asıl amacı ibadet etmek, Allah’ı zikretmek olan tesbihler, günümüzde pek çok farklı çeşitte üretilebilmektedir. Kehribar tesbihler ise bugün en çok rağbet gören tesbih çeşitleri arasında yer almaktadır.

Kehribar tesbihler de kendi aralarında birçok çeşide ayrılmaktadır. Damla kehribar tesbih ise bunlar arasında en değerli olanıdır. Yüzde 100 doğal olan damla kehribar tesbih, tek bir parçadan bütün olarak elde edilmektedir. Bu nedenle de oldukça kıymetli birer tesbih modelleri olarak değerlendirilmektedir.

Damla Kehribar Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Damla kehribar tesbihler pek çok özelliğe sahip olması ile bilinmektedir. İnsan sağlığına büyük ölçüde faydalı olan bu tesbih, kalp krizi riskini en aza indirgemekte, astım, boğmaca, bronşit, nefes darlığı gibi solunum yolu hastalıklarına iyi gelmekte ve vücuttaki ağrıları hafifletebilmektedir. Üstelik bu modelde tesbih fiyatları piyasadaki en pahalı fiyatlar olarak bilinmektedir.

Tüm bunların yanı sıra kokusu ve renk değiştirme özelliği ile de dikkat çeken damla kehribar tesbihler, ideal bir hediyelik tesbih olacaktır.

Damla Kehribar Tesbihin Bakımı Nasıl Yapılır?

Damla Kehribar Tesbihin Bakımı Nasıl YapılırSahip olduğu özelliklerini kaybetmemesi, uzun ömürlü bir kullanım ömrü sağlanabilmesi açısından Damla Kehribar Tesbihin Bakımı oldukça önemlidir. Kesinlikle kimyasal içerikli temizleyicilere değdirilmemesi gereken ve uzun süre güneşe maruz kalmaması gereken bu tesbihler, ılık su ve sabunlu bez ile temizlenebilmektedir. Kuru bir bez üzerine birkaç damla zeytinyağı dökülerek cilası yapılabilen bu tesbihler, ayrıca kolonyalı mendillerden de uzak tutulmalıdır.

Damla kehribar tesbihin bakımı konusunda pek çok konuya dikkat etmek gereklidir. Aşırı güneş ışığı ve ısıya maruz kaldığında rengini ve özelliklerini yitiren bu tesbihler, bu gibi durumlara karşı muhafaza edilmelidir. Ayrıca günlük 10 dakika kadar toprakta bekletilmesi, üzerindeki negatif enerjinin atılması açısından faydalı olabilmektedir.

Birbirinden Şık Damla Kehribar Tesbih Modelleri İçin Hedisam.com’u Ziyaret Edebilirsiniz!

Hedisam.com, bünyesinde birbirinden şık damla kehribar tesbih modellerine yer vermektedir. Sevdiklerinize, değer verdiğiniz insanlara ya da kendinize özel olarak satın alacağınız bu tesbihler özel kutusu ile ülkenin her bir noktasına ulaştırılabilmektedir.

Öte yandan Hedisam bünyesinde hac, umre ve mevlüt hediyelikleri de bulabilmek mümkündür. Bunun için hedisam.com adresini ziyaret edebilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir