Blog

Deve Kemiği Tesbih Nedir? Özellikleri Nelerdir?

deve kemiği tesbih

Erkekler tarafından en sık tercih edilen özel tesbih modellerinden biri de deve kemiği tesbihlerdir. Günümüzde olukça nadir bulunan ve özel bir işçilik gerektiren bu tesbih modelleri, sahip olduğu çeşitli özellikleri sayesinde özel tesbihler kategorisinde değerlendirilmektedir. Üstelik Hedisam bünyesinde de alıcılarına sunulan bu tesbihler, oldukça değerli olması ile bilinmektedir.

Deve Kemiği Tesbih Nedir?

Deve kemiği tesbihler, doğal yollardan yaşamını yitiren develerin kemiklerinin çeşitli işlemlerden geçirilmesiyle elde edilen tesbih türüne, deve kemiği tesbih adı verilmektedir. Günümüzde pek çok kişinin öncelikli tercihi olan bu tesbih çeşitleri, onlarca modelde üretilebilmektedir. Örneğin; abanoz işlemeli deve kemiği tesbihler, arpa modeldeki deve kemiği tesbihler, kuka imame deve kemiği tesbihler, farklı şekillerde işlemeli deve kemiği tesbihler, bu tesbih modellerinin bazılarıdır.

Deve Kemiği Tesbih Özellikleri Nelerdir?

deve kemigi tesbih nedir ozellikleri nelerdirDeve kemiği tesbih özellikleri, genelde her modelde değişiklik göstermektedir. Her modelin ortak özelliği ise, hakiki deve kemiklerinin işlenerek bu türden bir tesbihin elde ediliyor olmasıdır.

Deve kemiği tesbih özelliklerinden bazılarına örnek göstermek gerekirse; Metal İşlemeli Deve Kemiği Tesbih modelinde gümüş ve altın rengi metalin işlenerek deve kemiği tesbih boncuklarının arasında yerleştirildiği ve ince işçilikle üretildiği görülmektedir. Kuka İmame Deve Kemiği modelinde ise; küçük arpa model olarak işlenen deve tesbihinin imamesinde, yine günümüzün en değerli tesbih ağaçlarından biri olan kukadan yapılmış bir imame ve imamenin ucunda süsleme boncuk bulunmaktadır.

Deve Kemiği Tesbih Neden Almalısınız?

Deve kemiği teşbihlerini satın almak için onlarca neden gösterebilmek mümkündür. Hedisam bünyesindeki deve kemiği tesbih modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Onlarca deve kemiği tesbih modelini bulabilmenin mümkün olduğu bu sitede, müşterilere çeşitli indirimler uygulanmakta ve bu özel tesbihlere oldukça uygun fiyatlar ile sahip olunabilmektedir.

Öte yandan günümüzde pek çok insan sevdiği, değer verdiği kişilere alabileceği hediyeler hakkında kara kara düşünürken, tesbihe merakı olanlar için en ideal hediyelik tesbihlerden biri de deve kemiği tesbihlerdir. Tesbihlere ilgisi ve hatta tutkusu olanlar için oldukça değerli bir hediye vermek isteyenler, Deve Kemiği tesbih modellerinden birini satın alabilmektedir.

Hedisam’ın birbirinden şık tasarıma sahip olan ve usta işi olarak üretilen deve kemiği tesbih modelleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir