Blog

Gümüş Zemzem Takımları Nasıl Parlatılır?

Gumus zemzem takimlari nasil parlatilir

Zemzem takımları, Müslümanların hac ve umre ziyaretinden geldikten sonra, getirdikleri zemzem suyunu misafirlerine ikram edebilmek amacıyla kullanmış oldukları bir bardak takımı olarak ifade edilmektedir. Yeryüzünün en hayırlı suyu olan zemzem suyuna hürmet için tercih edilen bu takımlar, günümüzde pek çok farklı modele sahip olabilmektedir. Bugün en çok tercih edilen zemzem takımları ise gümüş olan takımlardır.

Pek çok farklı türden olan ya da gümüş zemzem takımı bakımı da oldukça önemlidir. Örneğin; gümüş zemzem takımı temizleme işleminde çoğu zaman doğal yöntemler tercih edilmektedir. Çamaşır suyu gibi yoğun kimyasal içerikli temizleyiciler yerine tercih edilen bu yöntemler oldukça etkili olabilmektedir.

Gümüş Zemzem Takımları Nasıl Parlatılır?

gumus zemzem takimlari nasil parlatilir 1Gümüş zemzem takımı temizleme yöntemlerinden ilki karbonattır. Ilık su ile karbonat macun kıvamına getirilerek bir kumaş bez yardımı ile gümüş zemzem takımına uygulanmalıdır. Fazla zorlamadan ovalanmasının ardından bol su ile durulanmalı ve yine kuru bir bez ile kurutulmalıdır. Bu sayede gümüş zemzem takımı parlamış olacaktır.

Bir diğer yöntem ise limonlu gazoz ve sodalardır. Oldukça kolay olan bu yöntemde sodayı bir kabın içerisine boşaltıp zemzem takımlarını her yerine temas edecek şekilde 10 dakika kadar bırakmak gerekir. Ardından su ile durulayıp yumuşak bir bezle kurulamak yeterli olacaktır.

Zemzem Takımını Parlatırken Bunlara Dikkat!

Gümüş zemzem takımı parlatırken dikkat edilmesi gereken en önemli mesele kimyasal içerikli temizleyicilerden uzak durmak ve sert yapıya sahip materyaller kullanmamaktır. Örneğin; tel, sert bir fırça gibi eşyalar gümüş zemzem takımına zarar verecektir. Öte yandan tavsiye edilen yöntemlere uyulması da yine dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

Gümüş Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Hedisam.com, müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap verirken, en şık zemzem takımı modeller de ürün yelpazesi arasında yer almaktadır. Özellikle de gümüş zemzem takımı modelleri ile dikkat çeken Hedisam, en uygun fiyatları ile müşterilerine yardımcı olmaktadır. İşlemeli, taşlı, kadehli ve bunun gibi pek çok model, Hedisam bünyesindeki zemzem takımının gümüş modellerindendir.

Sizlerde kendiniz ya da sevdikleriniz için gümüş zemzem takımlarını tercih edebilir ve ideal bir hediyelik olarak sunabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir