Hac&Umre Hediyelik Setleri

55 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Sayfa Başı 9 12 18 24

1250 Gram İhram

Original price was: 559,00₺.Current price is: 499,00₺.

1300 Gram İhram

Original price was: 689,00₺.Current price is: 599,00₺.

2 Katlı Altın Kurabiyelik

Original price was: 402,75₺.Current price is: 379,13₺.

Altın Yuvarlak Kurabiyelik

Original price was: 653,18₺.Current price is: 620,10₺.

Ayetli Yuvarlak Hurma Tası – Büyük Boy

Original price was: 112,50₺.Current price is: 90,00₺.

Deri İhram Kemeri

Original price was: 85,50₺.Current price is: 63,00₺.

Gümüş Zemzem Takımı

Original price was: 804,38₺.Current price is: 761,85₺.

Henna Kına (40 Adet)

Original price was: 223,20₺.Current price is: 135,00₺.

İnci Kolye Set 10 Adet

Original price was: 778,50₺.Current price is: 648,00₺.

Kaplı Misvak

Original price was: 58,14₺.Current price is: 27,00₺.

Mevlid Hediyelikleri

Original price was: 199,00₺.Current price is: 189,00₺.

Mevlit Hediyesi

Original price was: 72,00₺.Current price is: 62,55₺.

Mevlit Hediyesi

Original price was: 48,38₺.Current price is: 38,93₺.

Mevlit Hediyesi

Original price was: 53,10₺.Current price is: 48,38₺.

Mevlit Hediyesi

Original price was: 67,28₺.Current price is: 57,83₺.

Mevlit Hediyesi

Original price was: 57,83₺.Current price is: 48,38₺.

Hac Umre Hediyelik Setleri

Hac, İslam dininin şartlarından olan ve şartlarına haiz olan Müslümanlarının yerine getirmesi gereken önemli bir ibadettir. Mekke ve Medine gibi kutsal toprakların ziyaret edilerek gerekli görevlerin yerine getirilmesi ile gerçekleştirilen bu ibadet, maddi durumu yeterli olan ve seyahatine engel herhangi bir durumu olmayan Müslümanlar üzerine farz kılınmıştır.

Umre ise, hac mevsimi dışında Müslümanların ziyaret etmek amacıyla gerçekleştirmiş olduğu Mekke ve Medine seyahati olarak ifade edilmektedir. Bu gibi amaçlar doğrultusunda hac ve umre ziyaretini gerçekleştiren Müslümanlar kutsal topraklardan geri dönerken yakınlarına hediyelikler getirmekte ve kendisini ziyarete gelen yakınlarına hac ve umre hediyelik setleri sunabilmektedir.

Hac ve umre hediyelik setleri genelde hacıların işlerini kolaylaştırmak ve yakınlarına manevi değeri yüksek hediyelikler sunmak amacıyla hazırlanırken, bu setlerin maliyeti tekli alımlara kıyasla daha makul olabilmektedir. Bu nedenle de günümüzde pek çok hacı ve hacı adayı Hedisam tarafından hazırlanan umre ve hac hediyelik setleri tercih etmektedir.

Hac ve Umre Hediyelik Setleri Nedir?

Hac ve umre setleri, hac ya da umre vazifesini yerine getiren Müslümanların kendisini ziyarete gelen yakınlarına sunmuş oldukları ve içeriğinde birden fazla hediyeliği yer aldığı bir settir. Manevi değeri yüksek olan ve ibadetlere yönelik olan pek çok farklı hediyelik üründen meydana gelen bu setler, toptan hac hediyelikleri olarak satışa sunulduğundan, fiyat bakımından da daha uygun olması ile dikkat çekmektedir.

Günümüzde hac ve umreye giden Müslümanların büyük çoğunluğu yakınları için;

 • Tesbih,
 • Takke,
 • Seccade,
 • Yüzük,
 • Esans,
 • Hurma,
 • Zemzem suyu gibi hediyelikler getirmektedir.

Kimileri bu toptan hac hediyeliklerini perakende olarak satın almayı tercih ederken, geniş bir çevreye sahip olan hacılar ise toplu olarak satın almayı tercih etmektedir.

Hac ve Umre Hediyelik Setlerinin İçeriği Nedir?

Umre ve hac hediyelik setlerinin içeriğinde birbirinden farklı ürünler yer almaktadır. Bu içerikler çoğu zaman setlere göre değişiklik gösterirken, bu setler genellikle;

 • Seccade,
 • Tesbih,
 • Hurma,
 • Eşarp,
 • Esans,
 • Yasini Şerif cüzü,
 • Zemzem suyu,
 • Zikirmatiklerden meydana gelmektedir.

Günümüzde pek çok firma bu gibi umre ve hac hediyelik setlerini hazırlayarak alıcılarına sunarken, Hedisam da bu firmalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hedisam tarafından hazırlanan en küçük setlerin içeriğine bakılacak olursa; zemzem suyu, esans, hurma ve zikirmatikten oluşmaktadır. En zengin setler ise kokulu tesbihten hurmaya, seccadeden takkeye, yüzükten zemzem takımlarına varana kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olabilmektedir.

Hedisam tarafından hazırlanan bu toptan umre hediyelikleri aynı zamanda kişi sayısına göre de hazırlanabilmekte ya da internet sitesi üzerinden hazır olan setler tercih edilebilmektedir. Genellikle 100 kişilik ya da 50 kişilik olarak hazırlanan bu setler, tekli olarak da set halinde satın alınabilmektedir.

Öte yandan setlerin içeriğinde yer alan bu ürünler hakkında bilgi edinmek gerekirse hediyelikler şu şekildedir:

Seccadeler

Hedisam.com üzerinde yüzlerce farklı seccade modeli bulabilmek mümkündür. Setlerin içeriğinde yer alan seccadeler çoğu zaman simli broker seccade ya da kadife şipinger seccadelerden meydana gelirken, tercihe göre bu modellerde değişiklik yapabilmek de mümkündür.

Hedisam bünyesinde yer alan diğer seccade modelleri ise oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Halı, kilim, tafta, cep seccadesi, çocuk seccadesi, hira seccade ve düz seccade bu modellerden yalnızca bazılarıdır. Dilediğiniz renk ve modeller seccadeleri tercih ederek dilediğiniz seti oluşturabilmeniz de mümkündür.

Tesbihler

Hedisam’ın hazırlamış olduğu toptan umre hediyelikleri setinde yer alan bir diğer ürün ise tesbihlerdir. Bu setler genellikle gül kokulu, plastik, ağaç ya da taşlı modeldeki teşbihlerden meydana gelirken, yine tercihe göre farklı tesbih setleri de oluşturulabilmektedir.

Hedisam’ın diğer namaz tesbihi modelleri de oldukça dikkat çekici olması ile bilinmektedir. En ucuz hac malzemeleri satışı gerçekleştiren firma birbirinden kaliteli ürünleri alıcılarına sunarken, fildişi tesbihler, kaplan gözü tesbihler, deve kemiği tesbihler, abanoz, kuka, katalin ve doğal taş tesbihler, Hedisam’ın en çok rağbet gören tesbih modellerindendir. Sevdiklerine özel ve kıymetli bir hediyelik sunmak isteyen hacılar, bu modeldeki değerli tesbihleri de tercih edebilmektedir.

Hurma

Hurma, Mekke ve Medine’de yetişen, insan sağlığına oldukça faydalı olan ve İslam dininde de önemli bir yere sahip olan bir tür meyve olarak ifade edilmektedir. Hac ve umre vazifelerini yerine getirmek için Mekke ve Medine’ye giden Müslümanların büyük çoğunluğu geri dönüşte bagaj hakkını hurma ve zemzem suyu gibi mübarek besinlerle doldurmaktadır. Ancak yolculuk esnasında kendisine zorluk çıkarmak istemeyen ya da getirdiği hurmalar yeterli gelmeyen hacılar, Hedisam gibi mağazalardan ekstra hurma satın alabilmektedir.

Günümüzde pek çok farklı çeşidi ile bilinen hurma, Hedisam tarafından en ucuz hac malzemeleri kapsamında toptan umre paketlerine dahil edilen bir hediyeliktir. Genellikle sayılı ya da belirli bir ağırlık olarak dahil edilen bu hediyelik, hacıların tercihine göre farklı paketlerle de satın alınabilmektedir.

Eşarp ve Tülbent

Eşarp, tülbent, yazma ya da baş örtüsü, Müslüman kadınların namaz kılarken, ibadet ederken ve günlük yaşamında başını örtmek ve saçlarını kapatmak amacıyla kullanmış oldukları bir tür örtü ya da giysi olarak ifade edilmektedir. Günümüzde pek çok farklı formda ve modelde görebilmenin mümkün olduğu eşarp, Hedisam’ın en çok tercih edilen hediyelik setlerinde yer alan ürünlerdendir.

Genel olarak setlerin içeriğinde yer alan eşarplara bakılacak olursa; çoğu model tülbent benzeri bir yapıya sahip olurken, renk ve model seçenekleri değişiklik gösterebilmektedir. Renkli, desenli ya da sade modellere bu setlerde rastlayabilmek mümkün olurken, bunların dışında tekli alım yapılması istendiğinde şal, eşarp ya da daha farklı modeller de tercih edilebilmektedir.

Esans

Hacı yağı olarak da bilinen esans, çeşitli yöntemlerle bitkilerin özünden elde edilen ve hoş kokuya sahip olan bir tür parfüm ya da uçucu bir sıvı olarak ifade edilmektedir. Hedisam bünyesindeki en ucuz hac malzemelerinden biri olarak karşımıza çıkan esans, oldukça geniş bir koku yelpazesine sahiptir.

Genellikle alkolsüz olarak üretilen esanslar daha çok sağlıklı ve ibadetleri tehlikeye düşürmeden hoş koku kazandırdığı için tercih edilmektedir. Bu nedenle de hac ya da umre hediyeliklerine de dahil edilen esanslar, genellikle belirli bir sayıda paket halinde gönderilmektedir. Daha çok Buhara ya da Aksa marka olan bu esansların kokuları ise değişiklik göstermektedir.

Takke ve Zemzem Suyu

Takke de yine Müslümanların namaz ve ibadetleri esnasında kullanmış oldukları bir araçtır. Erkeklerin başını örtmek amacıyla taktıkları takke, farklı renklerde ve modellerde olabilmektedir.

Hac ve umre hediyelikleri olarak paketlere dahil edilen takkeler, 10’lu ya da 12’li paket halinde gönderilmektedir. Ölçüleri ise modeline göre değişiklik göstermektedir.

Zemzem suyu da yine Müslümanlar için en kıymetli besinlerden biri olarak ifade edilebilmektedir. Besleyici değeri oldukça yüksek olan, insan sağlığına da büyük ölçüde faydalı olan zemzem suyu, bazı hac ya da umre setlerinin içeriğine dahil edilebilmektedir.

Bunun yanı sıra Hedisam bünyesinden perakende olarak da satın alabilmenin mümkün olduğu zemzem suyu, dilediğiniz sayıda sipariş edilebilmekte ve kısa süre içerisinde adrese kadar teslim edilebilmektedir.