Blog

Hediyelik Seccade için Farklı Modeller Farklı Türler!

Hediyelik seccade icin farkli modeler farkli turler

İslamiyet’te ayrı bir yere sahip olan seccade, uzun yıllardır Müslümanların namaz kılmak için kullanmış oldukları bir yer örtüsüdür. Namazlağ ya da namazlık olarak da ifade edilen seccade, namaz ibadetinin yerine getirildiği her yerde kullanılabilmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelen pek çok seccade örnekleri bulunurken, halı seccadeler, kilim seccadeler, kadife seccadeler bu örneklerden yalnızca bazılarıdır.

Günümüzde bir Müslümanın başka bir Müslümana verebileceği en güzel, en anlamlı ve en değerli hediyeler arasında yer alan hediyelik seccade, özellikle hacca ya da umreye giden Müslümanlar tarafından satın alınmakta ve kendilerine ziyarete gelen yakınlarına verilmektedir. Hediyelik seccade modelleri her renkte ve her desende olurken, herkesin zevkine göre bir model bulabilmek mümkündür.

Hediyelik Seccade için Farklı Modeller

Hediyelik Seccade icin Farkli Modeller Farkli Turler

Sevdiklerine, yakınlarına sair zamanlarda anlamalı bir hediye vermek isteyenler ve umre ya da hacdan gelenler seccade hediyelikleri hakkında araştırmalar yapmakta ve hangilerini tercih edebilecekleri konusunda incelemelerde bulunmaktadır. Bu kişiler için en güzel seccade hediyelikleri şunlar olabilir:

  • Hediyelik Kadife Seccade Modelleri

Kadife seccade modelleri, hemen hemen her Müslüman’ın evinde bulunan modellerden biridir. Halı gibi dokuma özelliğine sahip olan bu hediyelik kadife seccade modelleri, uzun yıllar boyunca kullanım garantisi vermektedir. Üstelik pek çok renk ve desende modelini bulabilmek mümkün olurken, tercihe göre renksiz ve sade desenlerde kadife seccade modelleri bulabilmek de mümkündür.

  • Hediyelik Halı Seccade Modelleri

Halı seccade modelleri, geçmişten günümüze kadar uzanan en yaygın modellerden biridir. Uzun yıllar boyunca kullanım ömrüne sahip olan bu modeller, en çok tercih edilen modellerdendir. Her zevke hitap edecek bir halı seccade modeli bulabilmek mümkündür. Öte yandan halı seccadeler, kalın dokuma olarak üretildiğinden kullanıcısına herhangi bir renk atma ya da solma gibi sorunlar yaşatmamaktadır. Hediyelik olarak tercih edilen halı seccadelerin yanına tespih, takke, zikirmatik ya da bunun gibi ürünler ilave ederek bir seccade takımı oluşturmak ve bu şekilde hediye vermek de, hediye alanı ziyadesiyle mutlu edecektir.

  • Hediyelik Desenli Seccade Modelleri

Hediyelik seccade modellerinde yüzlerce alternatif bulunmaktadır. Kadife, kadife simli, kilim, şönil, simli broker, cep seccadesi, pusulalı seccade ve bunun gibi modeller, hediyelik desenli seccade modellerine örnek olarak gösterilebilmektedir. Üstelik bu modellerde hediyelik seccade fiyatları her bütçeye hitap edecek şekildedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir