Blog

Hematit Tesbih Modelleri ve Özellikleri!

Hematit tesbih modelleri ve ozellikleri

Tesbihler, Müslümanların namaz sonrasında ya da diğer zamanlarda ibadet etmelerine, Hz. Allah’ı zikretmelerine ve sayılı okunması gereken duaların okunabilmesine yardımcı olmak için kullanılan bir ibadet aracı olarak ifade edilmektedir. Kullanım amaçlarına göre birçok tesbih çeşitleri bulunurken, 99’lu, 33’lü ve 1000’li tesbihler bu çeşitler arasında yer almaktadır. Ayrıca pek çok farklı malzemeden de elde edilirken, hematit tesbih modelleri hematit taşından elde edilmektedir.

Hematit Tesbih Özellikleri

Hematit tesbih modelleri, Hedisam tarafından müşterilerin beğenisine sunulan tesbih çeşitlerinden biridir. Doğada kendiliğinden ortaya çıkan ve şifalı bir taş olan hematit taşının işlenmesiyle elde edilen bu modeller, günümüzde pek çok kişi tarafından büyük rağbet görmektedir.

Hematit taşı demirin ana maddesi olarak kullanılırken, bir hayli narin bir kristal olarak tanımlanmaktadır. Hematit taşından elde edilen tesbihlerin özelliklerine bakılacak olursa; insan vücudu için oldukça önemli bir taş olan hematit, kanı temizleme, dolaşımı hızlandırma, sinir sisteminin doğru bir şekilde çalışmasını sağlama, ruh sağlığına iyi gelme ve bunun gibi pek çok fayda sağlayabilmektedir. Bunun ile beraber bu tesbihler vücuttaki negatif enerjinin atılmasını sağlayarak gerek bedenin, gerekse bağışıklık sisteminin güçlenmesine fayda sağlamakta, hastalıklara yakalanma riskini azaltırken, yakalanılan hastalıkların hafif bir şekilde atlatılmasına yardımcı olmaktadır.

Bu gibi özelliklere sahip olan Hematit Tesbih modeli, ideal bir hediyelik tesbih olarak tercih edilebilmektedir.

Nasıl Anlaşılır?

hematit tesbih modelleri ve ozellikleri 1Hematit taşının ya da bu taştan elde edilen tesbihin gerçek ya da sahte olduğu ele alındığında anlaşılabilmektedir. Bu şekilde anlaşılamadığı takdirde bazı yöntemlerle de anlaşılabilmektedir.

Günümüzde pek çok doğal taşın imitasyonu olduğu gibi hematit taşının da imitasyonu bulunmaktadır. Örneğin; taşın kenarında oluşturulan küçük bir kırık sayesinde gerçek olup olmadığını anlayabilmek mümkündür. Dış yüzü ile iç yüzünün renkleri birbirini tutmadığında sahte olduğunu anlayabilmek mümkündür.

Hematit Taşının Zararları Var mı?

Günümüzde oldukça sık rastlanılan bu tesbihlerin bilinen herhangi bir Hematit taşı zararları bulunmaktadır. Aksine pek çok alanda sağlığa faydaları olması ile dikkat çeken bu tesbihler ya da taşlar, hemen hemen herkesin kullanması gereken bir doğal taş olarak tavsiye edilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir