Blog

Kaliteli Seccade Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli Seccade Nasıl Anlaşılır

Müslümanlar için ayrı bir yere sahip olan seccade, ibadet ederken kullanılan ve namazın gerekliliklerinden secde edilen yerin temiz olması için serilmektedir. Hayvan postu, halı, kilim, hasır ve çeşitli kumaşlardan elde edilen yaygı şeklinde tanımlanan seccade, tarihte oldukça eski zamanlardan günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde ise her türden renkten ve desenden seccade modelleri bulabilmek, içlerinden en kaliteli olan seccadeleri seçebilmek ve seçilen seccadeleri Müslümanlara hediye edebilmek mümkündür. Bu modeller arasından kaliteli seccadelerin tercih edilmesi, uzun yıllar boyunca yıpranmadan kullanılabilmesi içindir.

Kalite Seccade Nasıl Anlaşılır?

Seccadeler, pek çok farklı malzemeden elde edilmektedir. Elde edildikleri malzemelere göre de kaliteleri belirlenmektedir. Eski zamanlarda hayvan postu, kilim, hasır gibi malzemelerden elde edilen seccade çeşitleri, şimdilerde ise halı, kadife dokuma, yine hayvan postları, kalın, ipek, saten ve kadife kumaşlardan elde edilmektedir. Bu modeller arasında en kaliteli seccadeler ise; halı ve kadife dokuma olan seccadelerdir. Çünkü bu modeller, uzun yıllar boyunca kullanılabilecek bir yapıya sahip olmakta, renk atması gibi bir probleme neden olmamaktadır.

Seccade Modeli Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

kaliteli seccade nasil anlasilirSeccade modelleri, üreticilerinin zevkine ve müşterilerin talebine göre değişiklik göstermektedir. Desenli, desensiz, sade, az desenli, lale motifli, kadife işlemeli, simli ipli, saten kadife kumaşlı, namaz kılmayı öğreten, pusulalı ve bunun gibi pek çok seccade çeşitleri bulunurken, bu çeşitler arasında seçim yaparken bazı konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Örneğin; namazda dikkat dağınıklığına neden olmaması adına daha çok sade ve desensiz modellerin tercih edilmesi gerekirken, cami ya da Kabe gibi resimlerin olduğu seccade çeşitlerinin ise tercih edilmemesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise, kutsal mekanlar olan Kabe ve camilerin yerlerde serili olmaması gerektiği, bu gibi seccadelerde namaz kılmanın mekruh olmasıdır.

Seccade Modellerimizi Gördünüz mü?

Müslümanların ibadetlerinde yardımcı bir araç olan seccade örnekleri çeşitlilik gösterirken, Hedisam’ın bünyesinde de görülmeye değer pek çok model bulunmaktadır. Akrilik halı seccadeler, kadife şipinger seccadeler, simli broker seccadeler, Aydın Plus Kadife Lüx seccadeler, cep seccadesi, pusulalı cep seccadesi ve gül kokulu çocuk seccadeleri, Hedisam’ın alıcılarına sunduğu seccade örneklerindendir. Bu seccade modellerinin herhangi birine sahip olabilmek için siteyi ziyaret etmeniz yeterlidir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir