Blog

Katalin Tesbih Modelleri!

Katalin Tesbih Modelleri

Katalin tesbih, günümüzde kehribar teşbihlerle sıklıkla karıştırılan, fakat asılda kehribardan farklı olan bir tesbih türüdür. Katalinin bakalit kehribara yakın olduğu bilinse de, bu türden bir kehribara kıyasla üretiminde çok farklı aşamalardan geçmektedir. Yarı saydam ve saydam özelliklerine olan bu madde, fenol formaldehit materyal olarak tanımlanmaktadır. Katalin tesbih modelleri de, yine bu materyalden elde edilen tesbih çeşitlerinden biridir.

Katalin tesbih modelleri oldukça zengin bir alternatife sahip olurken, piyasada bulunan bu gibi tesbih çeşitleri altın, gümüz gibi değerli madenlerle süslenmekte ve bu şekilde satışa sunulmaktadır. Fakat bunun aksine oldukça sade ve şık katalin tesbih modelleri bulabilmek de mümkündür. Hedisam bu noktada müşterilerine hizmet sağlayan bir firmadır.

Katalin Tesbih Nasıl Anlaşılır?

katalin tesbih modelleriErbabı olmayanlar için katalin tesbih ayırt etmek oldukça güç bir iştir. Ancak katalinin bazı özellikleri, gerçek olup olmadığını anlama konusunda yardımcı olmaktadır. Isıya dayanıklı olan katalinler, belli bir ısıya maruz kaldıklarında etraf fenolik koku yaymaktadır. Bakalit ya da kehirbar türlerine göre daha renksiz olan bu tür modeller, oksidasyona uğradığından renk geçişini de oldukça uzun sürede ve bir hayli az olarak gerçekleştirmektedir.

  • 33’lü Katalin Tesbih

Katalin tesbihler, tutkunlarının tercihine göre 33’lü ya da 99’lu olarak üretilebilmektedir. 33’lü katalin tesbih modellerine bakılacak olursa; Hedisam’ın resmi internet sitesinde bulunan 33’lü katalin modelleri oldukça uygun fiyatlar ile alıcılarını bulmaktadır. Kahverengi, lacivert, yeşil gibi farklı renk alternatifi sunulan bu modellerde, yoğunluk kahverengi üzerindedir. Ayrıca bu modellerde 12 mm’lik bir alternatif de bulunmaktadır.

33’lü olarak hazırlanan katalin tesbih modelleri günümüzde oldukça ideal bir hediyelik tesbih olarak tercih edilebilmektedir.

  • 99’lu Katalin Tesbih

99’lu katalin tesbih, yine Hedisam tarafından müşterilerine sunulan katalin tesbih alternatiflerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çeşitli renk alternatiflerini bulabilmenin mümkün olduğu katalin tesbihler, makul fiyatlar ile alıcılarına sunulmaktadır.

Öte yandan 99’lu katalin modelleri, günümüzde daha çok mevlüt hediyelikleri olarak tercih edilen katalin modelleridir. Dolayısıyla Hedisam tarafından toplu satışı da gerçekleştirilen bu modelleri, bu şekilde daha uygun fiyatlar ile temin edebilmek mümkündür.

En güzel katalin tesbih modellerini görebilmek için tesbih kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir