Blog

Kilim Seccade Modelleri Hedisam’da!

Kilim Seccade Modelleri

Seccade, İslam dininde Müslümanlar üzerine farz kılınan namaz ibadeti için gerekli olan bir araçtır. Müslümanların namazını eda ettikleri yerin temiz olduğundan emin olmak amacıyla kullanmış oldukları bu araç, bir tür yaygı, örtü şeklinde tanımlanmaktadır. İslam tarihinde hayvan postu, halı, hasır, kilim gibi modellere sahip olan bu yaygılar, günümüzde ise çeşitli seccade örnekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Kilim seccade modelleri de, bu modeller arasında yer almaktadır.

Kilim seccade modelleri, daha çok geçmiş zamanlarda kullanılan seccadelerden biri olurken, bugün de pek çok Müslüman’ın evinde yer alan ve seccade üreticilerinin hala farklı renk ve desenlerde üretmiş olduğu modellerden biridir. Dikdörtgen şeklinde olan ve halı seccade modelleri gibi makine dokuma ile üretilen bu modeller, halı kadar olmasa da kalın bir yapıya sahiptir.

Kilim Seccade Kullanmanın Avantajları

Kilim seccade kullanmak, Müslümanlara çeşitli avantajlar sağlarken, bunlardan biri de uzun ömürlü olmasıdır. Halı türündeki seccade örneklerine benzer bir yapıda olan kilim seccadeler, kalın bir yapıya sahip olduğundan uzun süre yıpranmadan kullanılabilmektedir. Temiz açısından da avantaj sağlayan bu modeller, kirlendiğinden çamaşır makinasına atılarak kolaylıkla yıkanabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra kilim seccadeler dokuma olma özelliğinden dolayı renklerinde solma ya da yıkanırken boya verme gibi durumlara neden olmamaktadır. Üstelik kilim seccadelerin her iki yüzeyi de kullanıma uygun olmakta ve herhangi bir problem yaşandığında arka yüzü üzerinde namaz kılınabilmektedir.

Kilim Seccade Modelleri

kilim seccade modelleri hedisamdaKilim seccade modelleri zengin içeriklere sahip olurken, en dikkat çeken kilim seccade modelleri ise şönil olanlarıdır. Hem şık, hem de sade bir desene sahip olan bu modeller, en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Öte yandan otantik kilim seccade modelleri de günümüzde oldukça rağbet gören kilim seccade modellerinden biridir.

Hedisam’ın Kilim Seccade Modellerini Gördünüz Mü?

Hedisam, binlerce seccade modeli ve seccade takımları ile hizmet verirken, kilim seccade modelleri ile de dikkat çekmektedir. Özellikle markanın resmi internet sitesinde yer alan otantik kilim seccade modeli binlerce kişi tarafından tercih edilirken, çift taraflı kullanılabiliyor olması avantaj sağlamaktadır. Bu gibi modeller ve sitede yer alan daha binlerce seccade takımları, Müslümanların birbirlerine verebilecekleri en güzel hediyeler arasında yer almaktadır.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir