Blog

Oltu Taşı Tesbih Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Nelerdir?

Oltu Taşı Tesbih Nasıl Anlaşılır Özellikleri Nelerdir

Oltu taşı, Erzurum’un Oltu ilçesinde kendiliğinden ortaya çıkan oldukça değerli taşlardan biridir. Doğal taş olma niteliğine sahip olan Oltu taşı, pek çok alanda kullanılmaktadır. Gerdanlık, kolye, yüzük ve tesbih ise kullanım alanlarından yalnızca bazılarıdır. Günümüzde birbirinden şık Oltu taşı tesbih modelleri bulabilmek mümkün olurken, bu tesbihler genellikle koleksiyonerler ya da tebihlere karşı büyük ilgi duyanlar tarafından rağbet görmektedir.

Oltu Taşı Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Oldukça eski yıllardan bugüne kadar gelen Oltu taşı tesbih modelleri, piyasada oldukça fazla bulunan tesbih çeşitlerinden biridir. Bunlardan bazıları imitasyon olsa da, bazıları orijinal Oltu taşıdır. Günümüzde pek çok insan, bu gibi dolandırıcılık olaylarına maruz kalmamak adına gerçek Oltu taşı tesbih çeşitlerini nasıl ayırt edebileceğini merak etmektedir.

Gerçek Oltu taşı tesbih genellikle ustaları ve bu işin erbabı olan kişiler tarafından anlaşılırken, bazı ipuçları gerçek Erzurum Oltu taşının anlaşılmasını sağlayabilmektedir. Örneğin; gerçek Erzurum Oltu taşının ipten geçirilen delik kısımlarında küçük halkalar oluşmaktadır. Bu halkaları diğer oltu taşlarında görebilmek mümkün değildir. Ayrıca Erzurum Oltu taşının bazı özellikleri de yine gerçek olup olmadığının anlaşılmasına yardımcı olmaktadır.

Oltu Taşı Tesbih Özellikleri Nelerdir?

oltu tasi tesbih nasil anlasilir ozellikleri nelerdirGünümüzde oldukça ilgi çekici tesbih modellerinden Erzurum Oltu taşı tesbih modelleri, çeşitli özelliklere sahiptir. Örneğin; kullanıldıkça parlaması, hafif bir yapıya sahip olması, üflendiğinde buharlaşıp nemlenmesi gibi durumlar, gerçek Erzurum Oltu taşı tesbih modellerinin özellikleri arasında yer almaktadır.

Tüm bu özellikleri sayesinde gerçek bir Oltu taşı tesbihi ayırt edebilmek mümkündür.

Yakınlarınıza Oltu Taşı Tesbih Hediye Edebilirsiniz!

Erzurum Oltu taşı tesbihler, oldukça değerli ve özel tesbihler arasında yer almaktadır. Bu denli değerli oluşu, doğal bir taş oluşu Oltu taşı tesbihleri ideal bir hediyelik tesbih olabilme niteliğine sahiptir. Hedisam tarafından alıcılarına sunulan Ağır İşlemeli Erzurum Oltu Taşı Tesbih modeli ile Osmanlı Formda Erzurum Oltu Taşı Tesbih modelleri birbirinden şık iki model olurken, sevdiklerinize hediye edebileceğiniz en güzel tesbih modelleri arasında yer almaktadır.

Ağır İşlemeli Erzurum Oltu Taşı Tesbih modelinde gümüş işleme ve süslemeler bulabilmek mümkün olurken, Osmanlı Formda Erzurum Oltu Taşı Tesbih modelinde ise sadelik ön plandadır. Dolayısıyla bu iki model, her zevke hitap edebilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir