Blog

Renkli, Taş İşlemeli Tesbih Modelleri!

Renkli Taş İşlemeli Tesbih Modelleri

Tesbih, Müslümanların zikir çekme, duaları hatim etme, salavat çekme ve bunun gibi ibadetlerinde sayı saymaya yardımcı olan bir ibadet aracıdır. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber her renk, desen, model ve malzeme ile üretilebilmesi mümkün olan bu tesbihler, insanların zevkine de hitap etmektedir. Taşlı, cam kesme, akrilik, kemik, kuka ya da işçilikli tesbih modelleri, günümüzde en sık rastlanılan modeller arasında yer almaktadır.

Hediyelik Renkli, Taş İşlemeli Tesbih Modelleri!

renkli tas islemeli tesbih modelleriTesbih çeşitleri, Müslümanların hac, umre ve mevlüt hediyelikleri olarak satın aldıkları hediyelik eşyalardandır. Hac ve umre gibi kutsal vazifelerini yerine getirdikten sonra kendisini ziyaret gelen yakınlara hediye almak isteyen hacılar, renkli ya da taş işlemeli tesbih modellerini tercihi edebilmektedir. Hem şık, hem de anlamlı bir hediye olan bu tesbihler, insanların gönlünü hoş etmeye yetecektir.

  • 99’lu Taş İşlemeli Tesbih

99’lu taş işlemeli tesbih, tercih edilebilecek en güzel tesbih türlerinden biridir. Kırmızı, mavi, siyah, pembe, lila, yeşil gibi renklerle oldukça renkli ve canlı olan bu modeller, fiyat açısından da bir hayli uygundur.

  • Abanoz İşlemeli Deve Kemiği Tesbih

Farklı bir tesbih arayışında olanlar için ise ideal bir model olan Abanoz İşlemeli tesbih, tıpkı filfişi tesbih modelleri gibi daha çok koleksiyonerlere hitap eden bir modeldir. Deve kemiğinden özel bir işçilikle üretilen bu tesbih, piyasaya kıyasla Hedisam’da oldukça uygundur.

Tesbih çeşitleri arasında oldukça dikkat çeken abanoz işlemeli deve kemiği tesbih, yine özel birine hediye edilebilecek nitelikte bir tesbihtir. Bu teşbihe sahip olmak ya da değer verdiğiniz birine hediye etmek için Deve Kemiği Tesbih kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

  • Ağır İşleme Erzurum Oltu Taşı Tesbih

Koleksiyonerlerin bayıldığı bir diğer önemli ve değerli tesbih türü ise Ağır İşlemeli Erzurum Oltu Taşı Tesbih’tir. İnce işçiliğe sahip olan ve tam bir usta işi olan modellerden biri olarak karşımıza çıkan bu tesbih, ağır işçilikli gümüş işlemesi ile dikkat çekmektedir. Hem işçiliğinin bu denli ağır olması, hem de oltu taşının değerli olması, tesbih fiyatlarına da yansıyabilmektedir. Fakat yine de Hedisam ile bu tesbihi indirim fiyat üzerinden satın alabilirsiniz.

Ayrıca diğer hediyelik tesbih modelleri için de sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir